Jump to content

Odgoda poreza na promet nekretninama


olympya

Preporučene objave

Poštovani,

Prije nešto manje od dvije godine dobio sam darovnim ugovorm stan od strica. Prije nekoliko dana došlo rješenje za platiti porez 22.000 kn. Čitao sam da se može zatražiti neka odgoda na par mjeseci pogotovo ako si nezaposlen kao ja trenutno pa sam otišao u poreznu te mi je gospodin rekao sljedeće. Odgodu ne mogu dobiti ali mogu kao platit pola ili što više to bolje pa čekati da dođe opomena od ovih što vrše odgode pa se s njima dogovoriti na rate ili kako već s time da kamate uvijek idu dalje na taj ne plaćeni iznos. A ta opomena da može doć i za mjesec, a može i za pet mjeseci.

Zanima me dali se stvarno ne može tražiti da jedokratna odgoda i koliko su te kamate ako sada platim pola, a opomena mi dođe za dva mjeseca recimo?

Ja sam zaboravio i pitati koliko je ta kamata te dali se računa mjesečno ili godišnje pa se djeli na mjesece. Ako mi može neko objasniti što je najbolje napraviti.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, olympya je napisao:

Poštovani,

Prije nešto manje od dvije godine dobio sam darovnim ugovorm stan od strica. Prije nekoliko dana došlo rješenje za platiti porez 22.000 kn. Čitao sam da se može zatražiti neka odgoda na par mjeseci pogotovo ako si nezaposlen kao ja trenutno pa sam otišao u poreznu te mi je gospodin rekao sljedeće. Odgodu ne mogu dobiti ali mogu kao platit pola ili što više to bolje pa čekati da dođe opomena od ovih što vrše odgode pa se s njima dogovoriti na rate ili kako već s time da kamate uvijek idu dalje na taj ne plaćeni iznos. A ta opomena da može doć i za mjesec, a može i za pet mjeseci.

Zanima me dali se stvarno ne može tražiti da jedokratna odgoda i koliko su te kamate ako sada platim pola, a opomena mi dođe za dva mjeseca recimo?

Ja sam zaboravio i pitati koliko je ta kamata te dali se računa mjesečno ili godišnje pa se djeli na mjesece. Ako mi može neko objasniti što je najbolje napraviti.

Hvala

Za promjenu, u Poreznoj upravi dobili ste točne informacije i optimalnu strategiju. Zaista nema mogućnosti jednokratne odgode. Kamate nisu velike (nije složeni obračun kamata) pa se ne morate brinuti za njihovu visinu, nije to kao u banci. 

Najbolje je napraviti kako vam je rečeno. Nije obvezno da išta plaćate jednokratno, po opomeni možete jednostavno podnijeti zahtjev za upravni ugovor i plaćati sve na (najviše) 24 rate. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija