Jump to content

Placanje Dugovanja(FINA) ovrhe


Rv9

Preporučene objave

Dobar dan,

Od 2010 sam u blokadi do dan danas i spletom okolnosti nadam se da sutra izlazim iz nje! Sutra idem na FINU u uvid velicine duga i svih onoh koji du pokrenili postupak blokade,tele2,kredit,itd... pa me zanima ovo!

dal ce mi sutra izdat papir na kojem pise koliki je ukupni dug blokade!? Dal nakon toga papira,mogu trazit neku nagodbu s onima koji su odradili ovrhu nad mojim racunom? Ako ne,uplatio bi cilu cifru dugovanja u banci ili kako to vec ide? Nakon koliko mi se odblokira racun,koji je vremenski period potreban i nakon koliko,kad krenu primanja na racun mogu nastavit zivit u normali i bit krednitno sposoban i sve ostalo! Dug je cirka 40 tisuca kn?!

 

Hvala na odgovoru i isprike ako je vec netko pokrenio ovu temu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, Rv9 je napisao:

spletom okolnosti nadam se da sutra izlazim iz nje!

Mislite dobrovoljno podmiriti ove dugove uplatom na račun ovrhovoditelja?

Prije 21 minuta, Rv9 je napisao:

dal ce mi sutra izdat papir na kojem pise koliki je ukupni dug blokade!?

Da, ukoliko to budete tražili.

Prije 21 minuta, Rv9 je napisao:

Dal nakon toga papira,mogu trazit neku nagodbu s onima koji su odradili ovrhu nad mojim racunom?

Možete, sa svakim se posebno pokušati nagoditi.

Prije 21 minuta, Rv9 je napisao:

Nakon koliko mi se odblokira racun,koji je vremenski period potreban i nakon koliko,

Ovisi kako bi podmirili i kako bi se s njima dogovorili da povuku ovrhe sa Fine?

Prije 23 minuta, Rv9 je napisao:

Dug je cirka 40 tisuca kn?!

Je li ovo samo glavnica ili ukupno glavnica sa troškovima i kamatama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim dobrovoljno!? Ovrhe su,racun blokiran! Proslu godinu sam bio na FINI i ukupni dug je bio cca 40 tisuca kn,kamate i sve sta ide uz to! Sutra znaci trazim ispis svih koji su me ovrsili(nadam se da to mogu dobit u Fini) mislim ukupnu 4 ovrsitelja,tele 2,raiffaesen banka,b2 ili kako vec! Nakon ispisa ko je i koja je ukupna cifra duga,zovem ih i idem u dogovor s velicinom vrijednosti koja bi njih zadovoljila i naravno jednokratkom Uplatom da se blokada sta prije makne!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dd

Po kapitalu cca 600 kn,osnovica,banka osnovica 16,475 kn i jos dva duga po cirka 2000 kn mozda i manje!  Po nekoj racunici osnovica je mozda ispod 20000 kn al nisam bas siguran,zato i idem sutra vidit na koji nacin sve to dovest kraju jer najveci su problem kamate! Ja nisam nikad trazio stecaj potrosaca niti oprost duga koje sam svjesno napravi! Bitno mi je da sutra dobijem konacni uvid u sve te ovrhe koje su mi na racunu! Nakon dogovora s njima(tele2,banka) isti tren uplacujem cijenu koju njih zadovolji,mislim da je to osnovica pa kakva god ona bila! Jedini problem je sta me brine kad ce se svi oni povuc s terecenja(ovrhom) na mom racunu i kad ce me vremenski odblokirat da nakon odblokiranja placu saljem na taj odblokirani racun! 

 

Ovo da imam pisani dokaz,to mogu trazit od ovrsitelja da mi podatke za uplatu salju na mail,kao i cifru uplate!

 

hvala borbena na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Rv9 je napisao:

mislim ukupnu 4 ovrsitelja,tele 2,raiffaesen banka,b2 ili kako vec!

Mala napomena, da ovi ovrhovoditelji koji su otkupili dug tj. ugovorom o cesiji su stupili na mjesto ovrhovoditelja, oni uopće nemaju pravo potraživati od Vas troškove koje je u postupku imao prijašnji ovrhovoditelj.

Prije 3 minuta, Rv9 je napisao:

Po nekoj racunici osnovica je mozda ispod 20000 kn

Provjerite na ovom linku, je li pokrenut postupak

https://e-oglasna.pravosudje.hr/?q=ocevidnikos

Prije 3 minuta, Rv9 je napisao:

Ja nisam nikad trazio stecaj potrosaca niti oprost duga koje sam svjesno napravi! Bitno mi je da sutra dobijem konacni uvid u sve te ovrhe koje su mi na racunu!

Nije bitno, ide po sili zakona, osim ako ste se osobno usprotivili.

Prije 4 minuta, Rv9 je napisao:

Jedini problem je sta me brine kad ce se svi oni povuc s terecenja(ovrhom) na mom racunu i kad ce me vremenski odblokirat da nakon odblokiranja placu saljem na taj odblokirani racun! 

Inzistirajte da se povuku u nekom vremenskom roku od uplate.

Prije 4 minuta, Rv9 je napisao:

Ovo da imam pisani dokaz,to mogu trazit od ovrsitelja da mi podatke za uplatu salju na mail,kao i cifru uplate!

Da, i da se sa uplatom tog iznosa dug ima smatrati podmiren u cijelosti, te da će se u roku kojega dogovorite povući sa Fine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije pokrenut postupak,jer pise da nema rezultata! Dobro ili lose neznam ni ja sam!

Mislim ja znam kome sam osta duzan i tko me ovrsi,al velicinu duga neznam i koliko god ona bude,naravno da cu trazit da podmirim osnovicu,al me zanima jel bolje podmirit dug onome kome sam direktno bio duzan ili ako je npr kapital otkupio dug od t mobile,al se u ovih cca 10 god nikad nitko nije ni kune naplatio jer sam ja svoja primanja imao u banci koja nije u Hrvatskoj! Nakon placanja duga,i potvrdom o tome na mail ili kako god budu trazili,ja od njih trazim hitno micanje s fine(ovrhe)

 

ako sta krivo radim ili pisem sry al tko ce ovo sve razumit! Samo zelim podmirit dugove i da mi se digne blokada s racuna i to sta prije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Rv9 je napisao:

al me zanima jel bolje podmirit dug onome kome sam direktno bio duzan ili ako je npr kapital otkupio dug od t mobile,

Provjerite stanje u očevidniku Fine, pa ćete vidjeti što dalje. Vjerujem da će biti iznenađenja s obzirom na niz zakonskih izmjena tijekom protekle godine dana. I dug plaćate onome tko je sada na mjestu ovrhovoditelja, jer sa prijašnjim ovrhovoditeljem Vi sada nemate nikakve veze, niti mu što dugujete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci moj dug ako je otkupljen od prijasnjeg ovrhovoditelja ja svoju uplatu i dug,dugujem onome tko ga je kupio,kao kapital b2 itd! Ovo iznenadem,sigurno negativno,bas me veseli sutra vidit sta me ceka! I jos samo,ocu na tom papiru u FINE biti tko je otkupio moj dug i kome se moram javit za podmirenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Rv9 je napisao:

Znaci moj dug ako je otkupljen od prijasnjeg ovrhovoditelja ja svoju uplatu i dug,dugujem onome tko ga je kupio,kao kapital b2 itd

Da, upravo tako.

Prije 1 minutu, Rv9 je napisao:

Ovo iznenadem,sigurno negativno,bas me veseli sutra vidit sta me ceka!

Ne mora nužno biti negativno.

Prije 2 minuta, Rv9 je napisao:

I jos samo,ocu na tom papiru u FINE biti tko je otkupio moj dug i kome se moram javit za podmirenje

Fina će Vam dati podatke s kojima raspolaže, ali to ne znači da odgovaraju stvarnom stanju, odnosno da dug nije ustupljen nekom drugom, a da to nije na Fini evidentirano. Dapače, to je vrlo česta praksa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sutra cu se javit sta i kako je proslo!

Ako nuzno ne odgovara stvarno stanju odnosno da dug nije ustupljen kome drugome,kako cu ja znat kome uplatit ovrhu da se to povuce kao teret s fine?

 

i jos ako sve to prode u redu,podmirim dugovanja,digne mi se blokada,placa redavno dolazi na racun koji je bio u blokadi cca 5-6 mj,jel mogu nakon “cistog” poslovanj ic u Banku na trazit kredit?

 

eto toliko pa se javim sutra

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Rv9 je napisao:

Sutra cu se javit sta i kako je proslo!

Dogovoreno.

Prije 3 minuta, Rv9 je napisao:

Ako nuzno ne odgovara stvarno stanju odnosno da dug nije ustupljen kome drugome,kako cu ja znat kome uplatit ovrhu da se to povuce kao teret s fine?

Kontaktirajte onoga tko je upisan kao ovrhovoditelj, pa će Vas on uputiti dalje.

Prije 4 minuta, Rv9 je napisao:

i jos ako sve to prode u redu,podmirim dugovanja,digne mi se blokada,placa redavno dolazi na racun koji je bio u blokadi cca 5-6 mj,jel mogu nakon “cistog” poslovanj ic u Banku na trazit kredit?

Ovisi o općim uvjetima poslovanja banke u koju pristupite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dd

Evo me s FINE! Stanje blokade 7.273.36 pa sam ja reka da mi je to sumljivo jer je mala cifra! Pa su me poslali u poreznu,di mi je dug poreza oko cca 30 000 kn,koje uopce nije pokrenilo ovrhu tj blokadu! Zatrazi sam ispis svih uplatnica na tu cifru a sad mi uljudna teta to pise,inace pomorac sam i eto ni o tome nisam vodi brigu

Sad me zanima jer ovaj dug blokade,stavljam novce u visine blokad na racun,jer karticu od te banke nemam

od 2013 god,jer sam od tad blokiran i oni ce se samo naplatit! Ovrhu su mi napravili doprinosi INKASO HR DOO,pa nzm jel se mogu s njima pogadat a uplate poreza cu napravit jednokratno!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Rv9 je napisao:

Evo me s FINE! Stanje blokade 7.273.36 pa sam ja reka da mi je to sumljivo jer je mala cifra!

Očekivano da je iznenađenje na Fini.

prije 1 sat, Rv9 je napisao:

Sad me zanima jer ovaj dug blokade,stavljam novce u visine blokad na racun,jer karticu od te banke nemam

Da, na svoj račun.

prije 1 sat, Rv9 je napisao:

Ovrhu su mi napravili doprinosi INKASO HR DOO,pa nzm jel se mogu s njima pogadat a uplate poreza cu napravit jednokratno!

Zašto ne bi pokušali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene samo strah sad kad napravim uplatu na svoj racun i kako sam razumio danas do 13,da bi se blokada mogla maknit dns,najkasnije do sutra,da nebi opet sta doslo na naplatu,i onda opet neka blokada? Mislim nzm ni sam,ja cu uplatit pa vidit sta. Koliko god sam iznenaden,visina je puno manja od ocekivanog!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Mala napomena, da ovi ovrhovoditelji koji su otkupili dug tj. ugovorom o cesiji su stupili na mjesto ovrhovoditelja, oni uopće nemaju pravo potraživati od Vas troškove koje je u postupku imao prijašnji ovrhovoditelj

Poštovana Borbena7, 

da li možete reći gdje se i u kojem zakonu može pronaći ovaj dio da novi vjerovnik nema pravo tražiti troškove postupka starog vjerovnika od dužnika. 

Zahvaljujem unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija