Jump to content
Condor93

Prolazak na crveno- kamera?

Preporučene objave

Pozdrav,

neki dan sam prešao kroz debelo žuto (cca 1-2 metra prije semafora se promjenilo u crveno) na križanju Nežićeve i horvatove u N.Zagrebu. Mislio sam da ću proći te sam ubrzao ali bilo je naknap.

To je 1 put da sam prešao na crveno od kad vozim.
Inače ne hvatam žuto nego kočim ali mi se taj dan žurilo..

https://www.google.com/maps/place/Ho...8!4d15.9809291

Iznad semafora je mala okrugla kamera. E sad neki kažu da je to samo senzor za semafor da brže pali zeleno po potrebi inteziteta prometa a neki kažu da je to i kamera.

http://cityportal.hr/wp-content/uplo...-kamerom-5.jpg

Zanima me da li kamere iznad semafora snimaju prelazak na crveno?
Condor93 is online now  

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Bobo2001
      Danas sam pao s travom i dobio sam kaznu od 5000 kuna. Zanima me da li se taj zapis u dosijeu brise nakon odredenog vremena i da li postoji nacin da odgodim placanje ili smanjim? Takoder me zanima da li mogu ocekivat poziv pred sud? 
    • objavio Monika123
      Poštovani,
        Molim Vas pravni savjet u vezi ugovora o radu na neodredeno.   16.05.2019. potpisala sam ugovor na neodredeno sa odvjetnikom i stečajnim upraviteljem te je on u tom ugovoru naveo članak 8. "Radnik jamči poslodavcu da neće otkazivati ovaj ugovor o radu slijedećih 12 mjeseci. U slučaju da radnik otkazuje ovaj ugovor o radu ili mu bude uručen izvanredni otkaz ugovora o radu uzrokovan ponašanjem radnika dižan je platiti poslodavcu ugovornu kaznu u iznosu od 2000kn neto. Otkazni rok iznosi 15 dana, bez obzira koja ugovorna strana otkazuje ugovor o radu"   Naime ja sam dala otkaz zbog pronalaska drugog posla, te obavljanja stručnog osposobljavanja. 11.08.2019. prestaje ugovor i otkazni rok je ispoštovan.   27.12.2019. Stigao je poziv na plaćanje od strane poslodavca te mene sad zanima koliko je valjana ta klauzula u ugovoru te trebam li ja platiti tu ugovornu kaznu ili je ona ništetna? Zakonom se djelomično odreduje da je to nezakonito, te da se ne slaze sa ustavnom odredbom o slobodi rada.   Unaprijed hvala na odgovoru i pomoći.  
    • objavio Radic.fil
      Zamolio bih pomoc s obzirom kako nigdje ne mogu naci konkretan odgovor.
      Zanima me kada je moguce poslati molbu za prijevremeni uvjetni otpust iz zatvora. Pravomocnom presudom osuden na 8mj, od kojih je 2 provedeno u istraznom zatvoru, odsluzenje 6mj i 5 dana ostaje na koliko je upuceno na izdrzavanje. S obzirom da je iz centra za dijagnostiku (Rementinec) napravljen prebacaj u drugi zatvor poluotvorenog tipa koji se nalazi u drugoj zupaniji. Da li se molba salje na Zupanijski sud u Zagrebu ili onaj koji se nalazi u istoj zupaniji kao kaznionica?
      Takoder, receno je da odlucivanje o uvjetnom otpustu traje do mj. dana kao cijeli postupak, da li je moguce predati mjesec dana prije odsluzene 1/2 kazne ili tek nakon proteka 1/2 kazne.
      unaprijed hvala!
    • objavio Mrnjica
      Pozdrav svima, 
      potreban mi je savjet za situaciju sa parkiranjem i odvozom mojeg vozila koja mi nikako nije jasna. Naravno da sam automobil ostavila na površini za koju sam smatrala da se smije ostaviti, kraj nekoliko drugih parkiranih vozila. Zamislite moje iznenađenje kad su svi ostali automobili bili tamo, osim mojeg. Prva ideja bila je da je auto ukraden, jer ne vidim osnovu po kojoj bi ga pauk uzeo. Na moju sreću u nesreći, bio je pauk, a rečeno mi je da je auto uzet jer sam parkirala na zelenoj površini. Auto je bio parkiran 40 minuta do mog povratka.
      Parkirala sam kod Bundeka, jer su druga mjesta bila zauzeta. Više puta sam vidjela ovdje parkirane automobile. Znam da ne postoji naplata na ovom području (ulica Savezne Republike Njemačke). Dodatno me zbunio asfaltirani i iscrtani "prilaz" tome mjestu i drugi parkirani auti, zbog čega sam zaključila da je to neiscrtani parking na kojem se može stati. Podloga je kombinacija zemlje i šljunka, nije moguće utvrditi da se radi o zelenoj površini. Isto tako, nigdje nema znaka zabrane parkiranja.
      Prilažem slike - još mi uvijek nije jasno da se ova površina može nazvati zelenom površinom i da se to jasno moglo zaključiti. 
      Ono što me najviše muči je činjenica po kojoj osnovi zakonskoj je moj auto uklonjen paukom, s obzirom da u Zakonu o sigurnosti prometa na cestama nema nijedne stavke po kojoj bi vozilo smjelo biti uklonjeno. Dakle, zašto mi samo nisu stavili kaznu, nego su micali vozilo, pri čemu su ga oštetili (izgrebali, ali mogu staviti mačku soli na rep jer u mraku i panici nisam vidjela kod preuzimanja vozila).
      Molila bih mišljenje na nekoliko pitanja:
      1. imam li osnovu za prigovor na kaznu na temelju obrazloženja da se ne može zaključiti da se radi o zelenoj površini (vidi se iz slike da je kombinacija zemlje i šljunka), nema znaka zabrane parkiranja, druga vozila su bila parkirana tamo, postoji asfaltirani i označeni prilaz tome mjestu. Ili da jednostavno molim oprost jer eto, nisam mogla zaključiti ništa od toga, ali sam kriva?
      2. imam li osnovu za potraživanje povrata troškova za nezakonito premiještanje vozila - iz kojeg razloga nije ostavljena kazna već se moje vozilo, koje nije nikome smetalo, nikoga ugrožavalo, zaklanjalo vidljivost ikome, niti je bilo parkirano duži niz vremena itd.; micalo s mjesta pri čemu je napravljena šteta (ne samo fizička, nego i psihička jer nisam mogla doći sebi od ideje da samo mojeg auta nema i bila sam uvjerena da je auto ukraden).
      3. Imam li uopće pravo na prigovor s obzirom da je vlasnik auta moja baka (koja se može žaliti), koja nema vozačku, a ja auto imam pravo koristiti na temelju ugovora o doživotnom uzdržavanju (u kojem je to navedeno). Na temelju ovoga nemam pravo ostvariti niti mogućnost uzimanja povlaštene parkirne karte i mnoge druge stvari u kojima me se diskriminira na ovu osnovu (dakle po takvom bih se trebala nadati da baka čim prije umre pa da auto bude na mene..), ali to je neka druga tema.
      Do sad nisam kažnjavana, uvijek pazim i parkiram auto da bude na propisnom parkingu (ja sam mislila da je i ovo taj slučaj). Auti na slici su bili tamo prije nego sam stigla, i ostali su nakon što sam vratila svoj auto, dakle samo su mene odvezli.
      Molila bih savjet koja bi bila najpovoljnija akcija za mene u ovom slučaju i unaprijed od srca zahvaljujem na pomoći. 
      Na slikama sam označila crvenim gdje je stajao moj auto.

• objavio Danijel...
      Od nedavno, tocnije od lipnja 2019, naplacuju se pune kazne za neplacen parking na oznacenom (plavom bojom iscrtanom) mjestu za parkiranje.
      U svim vecim gradovima u Hrvatskoj parkina mjesta oznacavaju i imaju neke gradske tvrtke i ukoliko niste platili parking ili Vam je isti istekao oni su vam na vozilo stavili kaznu, no ako se plati u odredenom roku, za neke gradove je to bilo 7 - 15 dana, platili ste samo punu cijenu dnevnog parkiranja na tom odredenom mjestu. Tocna cijena je zavisila o cijeni jednoga sata za tu odredenu zonu naplate.
      To je nekako i imalo smisla i bilo korektno posto zakon nije bio dobro definiran u vezi placanja kazni za parking. Ispravite me ako se varam.
      Dali netko ima iskustva zasto se je to mjenjalo, jeli korigirano nesto u zakonu?
      Jer sad te iste tvrtke naplacuju punu kaznu za parkiranje koja je uvelike veca od pune cijne dnevne karte za taj isti parking?
      Svaka iskustva na navedenu temu su dobrodosla sve dok je rijec o parkingu na za to oznacenim mjestima koja se naplacuju u vecim Hrvatskim grdadovima.
  • Online korisnici

• Napravi novi...