Jump to content

Alimentacija student


Alfista

Preporučene objave

Postovani,

 

procitao sam sve postove vezano za alimentacije i studente, ali nisam pronasao odgovor koji mene interesira.

Kcer je nakon godine dana pauze iza srednje skole, upisala fakultet. Tada je podnijela zahtjev za nastavkom uzdrzavanja (alimentacijom) putem suda.

Nastavio sam redovito placati alimentaciju direktno na njen racun.

Na moje upite da li je upisala naredne godine, nisam dobivao odgovore. sada je cetvrta godina kako placam, a ne znam da li uopce studira.

ona sada ima 24 godine.

 

moje je pitanje, da li je ona duzna dostavljati potvrdu o statusu na fakultetu ? 

Na koji nacin to mogu saznati ? trebam li angazirati odvjetnika?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 43 minuta, Alfista je napisao:

moje je pitanje, da li je ona duzna dostavljati potvrdu o statusu na fakultetu ? 

Da, dužna je prema čl. 291. Obiteljskog zakona obavijestiti roditelje o redovitom ispunjavanju obveza i to najkasnije do 1. studenoga za svaku školsku, odnosno akademsku godinu.

Prije 44 minuta, Alfista je napisao:

Na koji nacin to mogu saznati ?

Jeste li pokušali otići na taj fakultet i kao roditelj tražiti informaciju?

Prije 45 minuta, Alfista je napisao:

Tada je podnijela zahtjev za nastavkom uzdrzavanja (alimentacijom) putem suda.

Možete tužbom tražiti da se utvrdi prestanak obveze uzdržavanja čim saznate da su prestale postojati zakonske pretpostavke za uzdržavanje. Po donošenju presude kojom je prihvaćen ovakav Vaš zahtjev, imate pravo na povrat troškova uzdržavanja koje ste podmirili nakon prestanka obveze uzdržavanja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Alfista je napisao:

s obzirom da do sada nije dostavila niti jednu potvrdu ne znam na kojoj je godini) da li da cekam 1.studeni ili trazim retrogradno?

Obratite se fakultetu, a potom se možete i njoj obratiti. U svakom slučaju, pošaljite joj dopis preporučeno i sa povratnicom, te tražite da Vam se očituje o svome studentskom statusu ili da ćete biti prisiljeni pokrenuti sudske postupke tj. postupak za prestanak obveze uzdržavanja i postupak za povrat svih pretplaćenih sredstava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija