Jump to content

Prikljucenje na kanalizaciju preko zajednickog zemljista


drmrgood

Preporučene objave

Poštovanje!

Na čestici sa 2 suvlasnika nalazi se naša kuća i kuća od strica. Prilikom priključenja na kanalizaciju stric je prokopao kanal preko našeg dijela dvorišta u dužini od cca 7 metara i spojio se na kanalizaciju. Naša kuća je spojena na septičku koja se igrom slučaja nalazi u stričevom dvorištu. Mi se sada želimo spojiti na kanalizaciju ali da bi to napravili moramo iskopati cca 2 metra kanala,položiti cijev i spojiti se na kanalizaciju. Kanal koji treba iskopati nalazi se na njegovom dijelu čestice.

Stric nam sada brani da kopamo tj.ne da da mi iskopamo kanal na njegovom dijelu čestice. Kanal bi išao jednim dijelom kroz ostavu za alat i iza njegove ulazne kapije do glavne cijevi.

Pitanje je: Da li stric ima ikakve pravne osnove da nama brani da mi iskopamo taj kanal s obzirom da je čestica zajednička i s obzirom na to da smo mi njemu dozvolili da kopa kroz naš dio dvorišta?

uređeno: od drmrgood
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Pošto mi se nitko nije javio, sam ću sebi odgovoriti a vi me ispravite ako griješim.
Zakonska je obaveza da se svatko tko je u mogućnosti(zbog lokacije) spoji na kanalizaciju. Ako to meni bilo tko brani, znači da me spriječava u izvršenju moje zakonske obaveze i mislim da to podliježe i nekim sankcijama(poput nekakve kazne od komunalnog redara ili sl.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija