Jump to content

Susjedova dogradnja kuće

Preporučene objave

Pozdrav,

Susjed oko pola metra od granice nadograđuje nešto, zapravo za sada samo šupa sa skalama za gore (potkrovlje), površine oko 2m/kv, nadalje planira podignuti razinu najvišeg stana oko 1,5 do 2 m od granice. Ja pretpostavljam da za sve to treba neka dozvola i saglasnost prvog susjeda, no čudno mi je da je on to već počeo raditi bez ikakve susjedove saglasnosti, a stoga vjerojatno i bez dozvole. Smije li se to raditi. Stvar je da nitko neće imati ništa protiv te dogradnje, dakle dotični susjed će to dozvoliti, no mislim da je ipak trebalo zamoliti susjeda za dozvolu i td., a ne bez ikakvog pitanja početi graditi. Da li to ipak znači da se smije... što bi mi bilo čudno. Naime radi se samo o povišenju najvišeg kata tj. potkrovlja za 1,5 m ili tako nešto plus šupa i skale. Sve se nalazi vrlo blizu centra samog grada.

Hvala

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio pegula004
      Poštovani,
      kolega želi svoju zatvorenu terasu dijelomično otvoriti. Terasa je na krovu stambene zgrade, a trenutno je natkrivena i zatvorena, odnosno ostakljena sa svih strana. Sada bi je podijelio na pola i jedan dio ostavio kakav je, a drugi bi bio sada otvoren, bez krova i ostakljenja.
      Moje pitanje je dali je za to potrebna građevinska dozvola ili glavni projekt? Po pravilniku o jednostavnim i drugim građevinama i radovima ne znam gdje bih svrstao tu vrstu radova (eventualno u članak 5., točka 2.), ako bi se to moglo kroz taj pravilnik tumačiti. S obzirom da se otvaranjem terase mjenja onda i korisna površina stana upitno je dali to smije bez građevinske dozvole.
      Zahvaljujem,
      LP
    • objavio nardev
      Poštovani,
      Imam objekt koji je izgrađen 2003 godine. Prema glavnom projektu na zadnjoj etaži nije bilo nadozida od 0.6m, ali je u stvarnosti on napravljen. Kasnije je 2015 godine cijeli objekt legaliziran, te je ishodovano rješenje od izvedenom stanju (u kojem je unesen nadozid i sve ostalo).
      S obzirom da je prošlo dosta vremena od tada, a krov je nažalost bio loše izveden, dio greda je propao te bi trebalo zamjeniti.
      Mene zanima je li mi za to treba građevinska dozvola i novi glavni projekt?
      S obzirom da se raspored greda i njihove dimenzije ne bi mjenjale, niti bi se crijep mjenjao (smao skinuo i onda nanovo stavio) mislim da bi sve ostalo u skladu sa glavnim projektom te da bi ovi radovi spadali pod pravilnik: Radovi bez građevinske dozvole, a u skladu sa glavnim projektom - točnije članak 5,6.
      Je li sam u pravu?
      Hvala na pomoći
    • objavio -lana-
      Može li netko pomoći savjetom vezano uz temu obnove postupka za izdavanje građevinske dozvole, nakon što je dozvola poslala pravomoćna?
      Može li se uopće tražiti obnova postupka? Ako da, u kojem roku?
      Hvala!
    • objavio siscanka
      Dobar dan,
      situacija je slijedeća: suprug je ostavinskom raspravom naslijedio dio kuće svog pokojnog strica. Naime, živio je s nama u zajedničkom dvorištu i potkraj njegovog života mi smo vodili brigu o njemu.Pošto nije imao potomaka, imovina se dijelila na njegovog brata i sestru, a oni su se toga odrekli u korist mog supruga...
      Pošto i sami živimo u maloj kući, a imamo troje djece, htjeli smo adaptirati taj dio kuće i spojiti s našim...
      Problem je što još nismo dobili rješenje o porezu koji bi trebali platiti...
      Suprug je danas bio u Poreznoj da provjeri i rekli su mu da smo u procesu obrade, ali se još čeka dolazak procjenitelja i njegova procjena....Ali i da sumnjaju da će to biti ove godine....
      Sad, dali da ulazimo u tu adaptaciju prije dobivanja rješenja o porezu ili ne? U stanju u kakvom kuća trenutno jest ne možemo smjestiti djecu, jer je sve derutno...
      Ako to sredimo, koliko i kako to može utjecati na procjenu?
  • Online korisnici

• Napravi novi...