Jump to content
harp

razlog otkaza

Preporučene objave

radio sam preko j.d.o.o. za glovo. sef j.d.o.o. mi je dao otkaz nakon njegovog zahtjeva da mu se donose r1 racuni benzina, ja sam odgovorio "jedino ako mi vi mislite davati za beznin"... dobio sam odgovor da sam otkaz dobio radi "humora"... zanimaju me moja prava... 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Sukladno Zakonu o radu, otkaz mora biti u pisanom oblik, a poslodavac Vam treba obrazložiti razlog otkaza, te se ovakav otkaz mora dostaviti Vama kao ugovornoj strani kojoj se otkazuje. Dok ne dobijete pisani otkaz ugovora o radu ne smatra se da ste dobili otkaz.

Podijeli ovu objavu

U svakom slučaju, nakon što dobijete pisani otkaz, u roku od 15 dana se možete na isti žaliti stavljanjem zahtjeva za zaštitu prava iz radnog odnosa (trebano Vam je biti dano pravo na obranu od odluke poslodavca prije otkazivanja i sl.), a u daljnjem roku možete tužiti poslodavca za nezakonitost odluke o otkazu. Sad, "humor" nije osobiti razlog za otkaz, ali neposluh jest, jedino nije razlog za izvanredni otkaz, a još ne znamo koji ste Vi dobili.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...