Jump to content
  1. Borbena7

Borbena7

• Similar Content

• objavio danijela007
      Poštovanje, molila bih pravni odgovor.
      Plaćam li porez na svoju prvu nekretninu koju sam oporučno naslijedila (pri čemu naglašavam da nisam zakonski nasljednik) i u kojem postotku od vrijednosti nekretnine? Ako je bitno za odgovor, napominjem da je riječ o stanu u Zagrebu.
      Unaprijed hvala!
    • objavio Neo67
      Molim za pomoć, -
      Otac mi je bio nositelj stanarskog prava u stanu za otkup. Stan mi je darovao Ugovorom o darivanju 2004. godine, u kojem je naveo da rate otkupa ja plaćam, što sam činila sve do 2006. godine. Po isplati otkupnine sam se i uknjižila kao vlasnica.

Majka je umrla 2010. godine.
      Majka je 2003. godine svojem suprugu, a mojem ocu, oporučeno ostavila svu svoju imovinu, oporuka je proglašena 2011. godine.

Otac je umro 2012. godine.
      Otac je sačinio Ugovor o doživotnom uzdržavanju 2011. godine, kojim sam ja uzdržavateljica, dakle nasljednica cjelokupne imovine.

Napominjem: vlasnica stana nisam bila u trenutku vremenskog perioda kad je moja majka sačinila oporuku kojom ostavlja svu svoju imovinu suprugu, mojem ocu.
      Živjeli su u bračnoj zajednici.
      U stanu živim već 46 godina, a sada i s obitelji, stan sam ja otplatila, i ja ga održavala, i plaćala sve režije.

Pitanje: sada kad je ostavinski postupak u tijeku, moj brat je podnio tužbu za ništetnost darovnog ugovora i traži da se odmah uknjiži na pola (1/2) nekretnine - stana.
      Molim vas da mi odgovorite, što mogu očekivati i kako se braniti, da se moj brat ne uknjiži u nekretninu - stan.
    • objavio Anica30
      Lijep pozdrav, suprug i ja smo 12.8. potpisali privremeni kupoprodaji ugovor za kupnju stana putem APN - a. Kada su se vratili ugovori i odobrena subvencija i konačni kupoprodajni ugovor. Kredit je isplaćen i u ugovoru stoji da u posjed stana ulazimo 30 dana od isplate kupoprodajne cjene. Rok od 30 dana je protekao i bivša vlasnica se ne želi iseliti. Mi smo otkazali najam stana i praktično smo na ulici. Koje su nam zakonske alternative i kako ju prisiliti da se 6seliniz našeg stana. 
    • objavio cs1942
      Pokretanje ovrhe
      Imam pravomoćnu i ovršnu presudu suda u Trstu protiv dužnika s stalnim prebivalištem u Trstu. On ima ima hrvatsko i talijansko državljanstvo. Osim presude imam upis duga u gruntovnicu njegove kuće, koja je upisana u gruntovnicu na njegovu suprugu. Ona ima još jedan apartman na Pagu. Obzirom da je ovršni postupak je u Italiji vrlo skup, a osim toga mogu dobiti samo jedan (manji) dio troškova ovršnog postupka želio bi pokrenuti ovršni postupak u Hrvatskoj- 
      Moje pitanje:
      Da li mogu pokrenuti ovršni postupak u Pagu na nekretninu koja je upisana na suprugu dužnika.
      Zahvaljujem se na odgovoru.
    • objavio capoeira
      Pozdrav svima,
      molio bih pomoć znalaca u ovom području. 
      Naime, radi se o otkupu stana u vlasništvu RH, čiji korisnik je moja supruga, temeljem ugovora još od 1999 godine. u tom stanu i živi od 1999. U 11 mjesecu 2011. godine podnijela je zahtjev za otkup stana temeljem Odluke o prodaji stanova u vlasništvu Republike Hrvatske kojima upravlja Ministarstvo obrane (NN 116/2011). Tada je bila u posjedu očeve kuće koja se nalazi u drugom mjestu ali u istoj općini kao i stan za koji se traži otkup. Dakle ne u vlasništvu nego u POSJEDU. Zahtjev se do dan-danas nije riješio, zvali smo bezbroj puta i kao razlog se uvijek navodi da ne može otkupiti stan jer je u posjedu imala kuću(vlasništvo oca). Sa zadnjim pozivom MORH-u najavili su da će zahtjev biti odbijen. Sada čekamo Riješenje o odbijanju i obrazloženje Rješenja. 
      S obzirom da Glava IV. navedene Odluke izričito definira da korisnici nemaju pravo na otkup ako, među ostalim razlozima, oni ili "članovi uže obitelji(supružnik ili djeca) imaju u VLASNIŠTVU stan ili obiteljsku kuću pogodnu za stanovanje...", zanima me drži li vodu njihovo obrazloženje da nema pravo na otkup zbog tog posjeda kuće?
      Postoji li negdje relevantna definicija VLASNIŠTVA i POSJEDA?
      Hvala na pomoći i utrošenom vremenu  
  • Online korisnici

• Napravi novi...