Jump to content

dugovanje


fifi19

Preporučene objave

Poštovani, imam pitanje u vezi duga majke i nasljedstva. Otac je preminuo prije dvije godine i brat mama i ja naslijedili smo nešto malo njegove imovine (jedna livada za brata i mene te račun u banci na mamu). Majka je kuću,bez moga znanja, prepisala na brata. Nisam bila pozvana na ostavinsku raspravu i nisam se odrekla svoga dijela jer me nitko ništa nije niti pitao. Sada je majka u dugovima i brat smatra da bi nakon njene smrti dugove dijelili na jednake dijelove iako je on njen jedini nasljednik i žive u istom kućanstvu. Ne živim sa njima oko 20 godina. Mogu li se ikako pravno zaštititi od dugova koji su nastali nakon mog odlaska a i samom činjenicom da nisam naslijedila ništa majčino.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , fifi19 je napisao:

Majka je kuću,bez moga znanja, prepisala na brata. Nisam bila pozvana na ostavinsku raspravu i nisam se odrekla svoga dijela jer me nitko ništa nije niti pitao.

Na koju ostavinsku raspravu mislite tj. iza čije smrti?

prije 22 sati , fifi19 je napisao:

Sada je majka u dugovima i brat smatra da bi nakon njene smrti dugove dijelili na jednake dijelove iako je on njen jedini nasljednik i žive u istom kućanstvu.

Ako je majka još uvijek živa on ne može biti njen jedini nasljednik, tek iza njene smrti se utvrđuju nasljednici?

prije 22 sati , fifi19 je napisao:

Mogu li se ikako pravno zaštititi od dugova koji su nastali nakon mog odlaska a i samom činjenicom da nisam naslijedila ništa majčino.

Možete, na način da se u slučaju smrti majke na ostavinskoj raspravi odbijete prihvatiti svog nasljednog dijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija