Jump to content

Nametljivo ponašanje


ASIJA

Preporučene objave

Pozdrav,

zanima me, može li se kazneno odgovarati zatvorom za uznemiravanje putem facebooka, i kako da saznam ko je ako je lazni facebook profil, sumnjam na jednu osobu ali nisam 100% sigurna. Uznemiravanja su putem glasovnih poruka u kojem mi se govori da zgodna, da mi je lijepa ...., da me j**o otac i tako, psovke ima također, ili se ovakvi slučajevi rijesavaju privatnom tužbom.

 

Molim za odgovor. 

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Propisan je zatvor, ali najvjerojatnije ga neće dobiti. I to samo ako postoje elementi tog kaznenog djela.

Kleveta i uvreda se tuže privatno i tu nemaš što prijavljivati policiji, niti će oni što istraživati.

Za ovakva kaznena djela Facebook neće davati podatke, ali policija može istraživati i prema drugim informacijama koje im daš. Ali opet, ako se radi o nečem težem što bi bilo nametljivo ponašanje. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ako je osoba koja je kreirala i koja posta s lažnog profila pozvana na obavijesni razgovor, bolje joj je da ne kaže ništa, jer što god kaže, samo će se još više umočiti. Ona može poricati, ali što će reći ako je nakon poricanja policajci pitaju kako objašnjava to da su poruke postane s njegove/njezine IP adrese?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ali oni ne mogu odati IP adresu ( barem je tako u BiH ) za stvari licnog karaktera, u vidu ti nisi iskren član političke stranke i sl. U BiH se IP adresa odaje samo u slučaju ako vam neko zaprijeti da ce vas ubiti. I mislite li da mogu pozvati zbog takve poruke na razgovor, i da ce istraživati takve stvari. I mogu li pronaci IP adresu ako je profil i mail izbrisan vec 4 mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija