Jump to content

Prekrsajni nalog


Snoopy7

Preporučene objave

 Postovani! 

Molim pomoc u vezi ovog prekrsajnog naloga u privitku. 

Naime to je moja prva kazna, nisam nikad kaznjavana. Radi se o nesreci ako se moze tako nazvati, jer slomenuti skuter nije dotakbuo osobni automobil, niti je presao u moju traku. Napominjem skuter je rentan Poljaku(koji je lrije dolaska vikao ne policiha ne). Neznam dali je imao dozvolu za upravljanje vozilom ili je bio pod utjecajem alkohola(nemam policijski zapisnik). 

Isto tako cesta je vrlo nepregledna, na znak stop sam se zaustavila pogledati sa desne strane, no on je vec u lijevoj trzao volanom skutera i jednostavno pao u svojoj traci. 

Molila bih Vas pomoc oko situacihe, zaliti se ili ne? 

Sto i kako napisati u zalbu? 

5500 kn nemam

Puhala sam dreger na 0.00,nikad kaznjavana. 

Eto, molim pomoc hitno. 

Hvala

IMG_20191016_213422.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , sivko je napisao:

Nije bitno što nije bilo dodira.Ako misliš da ni na koji način nisi oduzela prednost (bila na D8) onda ćeš se žalit da ne priznaješ prekršaj.

Ako ti je kazna prevelika onda ćeš se žalit da ti kaznu smanje zbog dosadašnje nekažnjavanosti i tražit saslušanja kod suca.

Sivko, ne nisam mu oduzela prednost, on je jednostavno trzao volanom motora i pao dok sam ih a cekala na tom stopu. Istina malo se vise mora izviriti jer je cesta nepregledna. 

 

I da kazna mi je prevelika jer nemam 5500 kn. 

Kako se je najbolje obratiti sudu? 

P. S. Nemam zapisnik od nesrece, bilo bi u redu imati ga jeli tako? Imam li pravo doviti ga jer nisam vlasnik vozila? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si vozač, imaš pravo dobiti potvrdu.

Opcije su ti:

- negirati prekršaj (sam je pao dok si ti čekala) - mogla tražiti vještačenje (da se utvrdi koliki je tvoj doprinos njegovom padu), ali to je riskantno jer na kraju plaćaš i taj trošak ako budeš proglašena krivom;

- priznati i tražiti ublažavanje kazne.

Po meni, druga opcija je sigurnija jer će kazna sigurno biti manja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija