Jump to content

Prekrsajni nalog

Preporučene objave

Postovani! 

Molim pomoc u vezi ovog prekrsajnog naloga u privitku. 

Naime to je moja prva kazna, nisam nikad kaznjavana. Radi se o nesreci ako se moze tako nazvati, jer slomenuti skuter nije dotakbuo osobni automobil, niti je presao u moju traku. Napominjem skuter je rentan Poljaku(koji je lrije dolaska vikao ne policiha ne). Neznam dali je imao dozvolu za upravljanje vozilom ili je bio pod utjecajem alkohola(nemam policijski zapisnik). 

Isto tako cesta je vrlo nepregledna, na znak stop sam se zaustavila pogledati sa desne strane, no on je vec u lijevoj trzao volanom skutera i jednostavno pao u svojoj traci. 

Molila bih Vas pomoc oko situacihe, zaliti se ili ne? 

Sto i kako napisati u zalbu? 

5500 kn nemam

Puhala sam dreger na 0.00,nikad kaznjavana. 

Eto, molim pomoc hitno. 

Hvala

IMG_20191016_213422.jpg

Dijeli na drugim stranicama
prije 1 sat , sivko je napisao:

Nije bitno što nije bilo dodira.Ako misliš da ni na koji način nisi oduzela prednost (bila na D8) onda ćeš se žalit da ne priznaješ prekršaj.

Ako ti je kazna prevelika onda ćeš se žalit da ti kaznu smanje zbog dosadašnje nekažnjavanosti i tražit saslušanja kod suca.

Sivko, ne nisam mu oduzela prednost, on je jednostavno trzao volanom motora i pao dok sam ih a cekala na tom stopu. Istina malo se vise mora izviriti jer je cesta nepregledna. 

I da kazna mi je prevelika jer nemam 5500 kn. 

Kako se je najbolje obratiti sudu? 

P. S. Nemam zapisnik od nesrece, bilo bi u redu imati ga jeli tako? Imam li pravo doviti ga jer nisam vlasnik vozila? 

Ako si vozač, imaš pravo dobiti potvrdu.

Opcije su ti:

- negirati prekršaj (sam je pao dok si ti čekala) - mogla tražiti vještačenje (da se utvrdi koliki je tvoj doprinos njegovom padu), ali to je riskantno jer na kraju plaćaš i taj trošak ako budeš proglašena krivom;

- priznati i tražiti ublažavanje kazne.

Po meni, druga opcija je sigurnija jer će kazna sigurno biti manja.

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: davoristra
      Pozdrav, 
      Imam oboje roditelja koji zbog raka moraju na kemoterapiju u različite dane u 45km udaljenu bolnicu.
      Imaju samo mene i moju ženu koji se brinemo o njima ali oboje radimo u 3 smijene pa nam je stvarno izazovno kad ih vozimo na kemoterapije ili preglede.
      Pitanje je: Dali ja (sin) i moja žena imamo pravo na doznaku tj plaćeni dopust s posla kad ih vozimo.
      Mi i moji roditelji nemamo istu adresu.

Pitam jer mi naša doktorica kaže da "misli" da nemamo pravo na doznaku kad ih vozimo jer nismo na istoj adresi a žena nebi imala pravo na doznaku ni tada.
      Također me zanima dali imaju oni pravo na plaćene putne troškove iako smo na 45km od bolnice pošto idu na kemoterapije?
      Hvala.
    • objavio: Irena pomoc
      Postovani molim vas za pomoc. Mami su blokiralu racun po ovrsi iz2013 g. Tada je sa troskovima bio iznos 3 464 kn. Nakin tog je dio uplatila koji oni nigdje ne prikazuju i nitko od tada nista nije poslao . Sada je nakon 6 g blokirana , nije imala pojma . Zvala je hanzekovice da se smanje troskovi i nagode sano da joj se odblokira racun. Oni ne zele nista kazu da je prekasno. Iznos je sada 9576 kn a stvaran dug je zapravo bio 1200 kn.Dali mi mozete savjetovat sto da radim. Mama ima penziju 2000 kn i rekla im je da se to nece brzo tako naplatit , neka smanje kamate i uplatit ce dug . Ja bi joj ponogla al 10000 je previse kamata. Hvala
    • objavio: Nikolina2688
      Poštovani, 
      Molim Vas za pomoć!
      Otkaz sam dala 15.07.2019 godine (pismeni naravno) i poslala sam ga poštom da se uruči osobno primatelju (mojoj firmi) kako bih imala dokaz da je moj otkaz stigao(pracenje paketa i potpis kod preuzimanja). Živim u ZG a sjedište firme je u Splitu.
      Muci me sljedece, šefica preko telefona 16.07.2019 godine govori kako ona još "nije otvorila moju poštu" .
      Zanima me dal sam po bilo kojoj točci ugrožena, dali može osporiti otkaz, dali može na bilo koji nacin tvrditi da nije vidjela na vrijeme,da je u kuverti bilo nešto drugo, da mi produži otkazni rok ili nešto još gore, ne rastajemo se baš u najboljim odnosima i iskreno ne znam što mogu ocekivati.
      Dal je poslodavac dužan potpisati moj otkaz ili dokument vrijedi sam za sebe s mojim potpisom? Koje mi je dokumente poslodavac dužan uručiti u ovom procesu? Možete me uputiti malo u moja prava?
      Očajna sam i u strahu, selim se za Njemačku imam samo 22god i nemam iskustva s otkazom a bitno mi je da sve ide po planu.
      Hvala Vam puno na svakoj pomoći!!!!
    • objavio: Giovanna1
      Pozdrav,
      Imam jedan veliki problem te bih Vas molila pomoc.Moj suprug je 2009.ostao duzan AMEX-u.Posto je pomorac,a posta koja je dolazila nije uredno dostavljana.
      U 9.mjesecu ove godine dobivamo od opcinskog suda prijedlog za ovrhu na nekretnini kojoj je on vlasnik 1/2 sa svojim ocem.Stupili smo u kontakt sa odvjetnicom iz odvj.ureda koja je vodila slucaj.Rijec je o 185.000 kn duga.Od nje smo dobili odgovor da uplacujemo svaki mjesec oko 3000 kn,prvi.mjesec malo vise ili da odjednom uplatumo 75.000 kn a ostalo ce biti otpisano.Poceli smo i uplatili prvi put 6000 kn,te jos dva puta po 3000 kn i dostavili joj dokaze o uplati.Rekla je da je uputila prijedlog ta odgodom ovrhe na nekretnini.Sve je bilo ok do jucer.Postom smo dobili obavijest da je izvrsen prijenos potraživanja na firmu Eos Matrix.Tek mi sada nista nije jasno.Pise da su ugovorom o kupoprodaji plasmana dugovanje prenijeli na njih????!!!!
      Sto sada da radimo?Mi smo se drzali dogovora.Kako sam shvatila,sada je Eos postao vlasnik duga ili?
      Hvala unaprijed na Vasim odgovorima🤯
    • objavio: bela-12
      dobio sam presudu sa ovrhom sa općinskog suda 
      sa pravom žalbe u roku 8 dana
      piše ovako
      POUKA O PRAVNOM LIJEKU:
      Protiv ove presude nezadovoljna stranka ima pravo žalbe županijskom sudu, koja se podnosi putem ovoga suda. Žalba se podnosi pisanim putem u 4 primjerka, u roku od 8 dana od dana dostave ove presude.
       sad ja neznam dal se žalba nosi na općinski sud ili na županijski?od kad do kad se zaprimaju žalbe?
      hvala!

• Napravi novi...