Jump to content

Skuter parkiran uz cestu iza gradilišta u Preradovićevoj(slika)


sopot2

Preporučene objave

Pozdrav svima.

Zamolio bih za savjet. Prvi put u životu bi napisao žalbu na neku prometnu kaznu (do sada sam ih uredno platio uvijek,no ovaj puta me ponašanje prometnog redara koji je ostavio kaznu i otrčao poprilično nanerviralo).

Skuter sam parkirao na adresi Preradovićeva 13 (Burgeraj) i na 5 minuta ušao obaviti narudžbu. Vozilo je zaustavljeno uz rub kolnika sa lijevim žmigavcem( vozila na slici su došla naknadno)

iza gradilišta koje se odvija u Preradovićevoj ulici koje zatvara jednu trasu ceste

Kazna se poziva na Članak zakona 78. st 1. Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo na mjestu na kojem bi ono ugrožavalo sigurnost drugih sudionika u prometu ili predstavljalo smetnju za normalan tok prometa ili kretanje pješaka.

Do sada mi kazna sa uplatnicom i omotnica na kućnu adresu nude plaćanje 1/2 kazne ili će protiv mene biti pokrenuti prekršajni postupak. 300 kn (ako platim prije postupka 150 kn). U omotnici nije priložena nikakva slika.

Kako nisam ometao promet pješaka niti vozila,zanima me da li ima smisla čekati da se pokrene postupak te pisati žalbu.  Također koliko  me u najgoroj verziji mogu koštati troškovi postupka i nove kazne?

Unaprijed hvala

 

 

skuter.jpg

uređeno: od sopot2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne želiš platiti, moraš poslati podatke vozača, jer ćeš inače dobiti kaznu za nedavanje podataka, koja je višestruko veća. Ako pošalješ podatke vozača, on će dobiti prekršajni nalog na koji se može žaliti.

U slučaju negiranja prekršaja, najgora situacija po sudskoj presudi može biti 300 kuna novčane kazne (puna kazna), troškovi postupka 200-300 kuna i troškovi razvijanja fotografija (ako tražiš razvijanje fotografija).

uglavnom, u ovakvim situacijama najviše se isplati platiti pola kazne. Taj čl. 78. Nije precizno definiran, tako da je procjena ometa li promet ili ne čisto subjektivna, a čim je vozilo parkirano u traci, može ometati promet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Ako ne želiš platiti, moraš poslati podatke vozača, jer ćeš inače dobiti kaznu za nedavanje podataka, koja je višestruko veća. Ako pošalješ podatke vozača, on će dobiti prekršajni nalog na koji se može žaliti.

U slučaju negiranja prekršaja, najgora situacija po sudskoj presudi može biti 300 kuna novčane kazne (puna kazna), troškovi postupka 200-300 kuna i troškovi razvijanja fotografija (ako tražiš razvijanje fotografija).

uglavnom, u ovakvim situacijama najviše se isplati platiti pola kazne. Taj čl. 78. Nije precizno definiran, tako da je procjena ometa li promet ili ne čisto subjektivna, a čim je vozilo parkirano u traci, može ometati promet.

Toga sam se i bojao. Hvala na odgovoru. Pokušao sam naći zakon kada je vozilo dopušteno zaustaviti pored ceste i ne mogu pronaći ništa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija