Jump to content

prijedlog za ovrhu na nekretninu u suvlasništvu


natasa 77

Preporučene objave

 

Postoji li mogućnost da se pokrene ovrha na nekretnini u suvlasništvu, nije izvršeno etažiranje. Bio je pokrenut prijedlog za razvrgnuće, ali nije došlo do razvrgnuća, jer se strane nisu mogle dogovoriti. Postoji li ikakav način da se suvlasnički dio proda, može li se podnijeti prijedlog za ovrhu na nekretnini u suvlasništvu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče suvlasničkog dijela, može se pokrenuti ovrha za taj dio, odnosno dovoljno je da je osoba u zemljišnim knjigama upisana kao suvlasnik u nekakvom omjeru. No kod ovrhe na nekretnini bitno je da su ispunjeni i drugi uvjeti koji su po Ovršenom zakonu nužni da bi sud uopće dozvolio ovakvu ovrhu.

O kolikom dugu se radi? Kolika bi bila vrijednost tog suvlasničkog dijela? Je li to jedina dužnikova nekretnina u kojoj je moguće stanovanje? Da li je dužnik zaposlen? Jeste li pokušali ovrhu preko Fine u odnosu na dužnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji dug, ali sudski postupak još nije gotov.

Ali nevezano za to, ne znam da li je uopšće moguće pokrenuti ovrhu kao način da se dođe do svog dijela imovine. Obzirom da nam se osporava da svoj dio iznajmimo (nije izvršeno etažiranje), ukoliko hoćemo da prodamo svoj dio kupcu, advokat nas je obavijestio da tad kupac mora ući u sporove koje imamo sa suvlasnicima. Tako da kako god okrenemo nikako ne možemo da izvučemo ikakav novac od svog suvlasničkog dijela. (Suvlasništvo je nastalo naslijeđivanjem)

koliko je meni poznato suvlasnik je u mirovini i to mu je jedina nekretnina, ali ne znam za sigurno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, natasa 77 je napisao:

Postoji dug, ali sudski postupak još nije gotov.

O kakvom postupku je riječ? Imate li ovršnu ispravu temeljem koje bi pokrenuli ovrhu?

Prije 16 minuta, natasa 77 je napisao:

ne znam da li je uopšće moguće pokrenuti ovrhu kao način da se dođe do svog dijela imovine.

Ovršni postupak se provodi radi prisilnog ostvarenja tražbine na temelju ovršnih i vjerodostojnih isprava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam još uvijek nikakvu pravosnažnu ispravu vezano za dug za stanarinu.

A za nekretninu, imam samo pravosnažno rješenje o naslijeđivanju u kojem su određeni idealni dijelovi. Pošto se nikako ne možemo dogovoriti sa ostalim suvlasnicima, mislila sam da se možda može pokrenuti ovrha, da se nekretnina proda i da svako dobije svoj dio novaca proporcionalno svom vlasničkom dijelu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, natasa 77 je napisao:

Nemam još uvijek nikakvu pravosnažnu ispravu vezano za dug za stanarinu.

U tom slučaju, bez ovršne isprave ne možete pokrenuti ovršni postupak.

Prije 3 minuta, natasa 77 je napisao:

Pošto se nikako ne možemo dogovoriti sa ostalim suvlasnicima, mislila sam da se možda može pokrenuti ovrha, da se nekretnina proda i da svako dobije svoj dio novaca proporcionalno svom vlasničkom dijelu.

Ovo se ne rješava u ovršnom postupku već u izvanparničnom postupku razvrgnuća suvlasničke zajednice. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje ,Nakon 5 godina ,kada postoji pravomoćno rješenje o uvođenju u posjed i pokrene se ovrha pred sudom u kojem roku je sud dužan me uvesti u suposjed i dali je samopomoć opravdana ,s obzirom da protustranka ima samo pravo plouživanja na malom djelu nećaka s kojima nisam u sporu ?

 

, natasa 77 je napisao:

Hvala Vam puno na odgovoru

Nije samo tako ,izvanparnični postupak otprilike 5 god. muke po Mateju i kad je pravomočno rješenje nakon žalbi protustranke , bar 2 puta Županijski sud ,nije kraj ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , kresimir51 je napisao:

Nije samo tako ,izvanparnični postupak otprilike 5 god. muke po Mateju i kad je pravomočno rješenje nakon žalbi protustranke , bar 2 puta Županijski sud ,nije kraj ..

Da, za sad smo prvi put na Vrhovnom sudu, koji je u dijelu poništio odluku Županijskog, i sad nemam pojma šta dalje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija