Jump to content

Rad na crno i još par stvari


fove

Preporučene objave

Pozdrav,

Prije otprilike godinu dana sam stupio u kontakt s direktorom jedne firme koji me je odlučio zaposliti, međutim uz preduvjet da se povuče poticaj za prvo zaposlenje i da će me tek tada prijaviti, kada Zavod pusti poticaj.
Međutim, ja sam počeo raditi i prije tog i 6 mjeseci sam proveo na tom radnom mjestu bez prijave, a plaću su mi isplaćivali tako što bi donosio studentske ugovore prijatelja/poznanika koji bi mi poslje proslijedili taj isti novac koji je uplaćen njima od strane te firme.
Računovodstvo je imalo preventivni mehanizam u slučaju radne inspekcije, tako da bi mi dali na početku svakog mjeseca da potpišem fiktivni ugovor o djelu te bi se na kraju mjeseca isti uništio.

Zanima me postoji li za ovo kakva osnova za tužbu firme i koja su prava ili zakoni tu prekršeni?


 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ćete prijaviti poslodavca inspekciji rada i svjedočiti protiv njega o ovim rabotama, ima tu milijun prekršaja i kaznenih djela, od utaje poreza, od krivotvorenja isprava i sl., no postoji mogućnost da ćete i sami odgovarati kao sudionik, kao i osobe koje su Vam izdavale lažne studentske ugovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija