Jump to content
anibar

Ugovor o djelu,prava

Preporučene objave

Radila sam deset mjeseci u državnoj upravi na ugovor o djelu. Po ugovoru imala sam plaćen put, godišnji odmor, radno vrijeme, pauzu te plaćeno mirovinsko i zdravstveno. Nemam pravo na naknadu sa biroa jer je ugovor o djelu. Mislim da u zakonu postoji nešto kao ugovor po posebnim propisima? Postoji li način da dođem do naknade? Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Nažalost, tek biste eventualno mogli tužiti poslodavca da se ustvari radilo o radnom odnosu, a ne odnosu temeljem ugovora o djelu i po ostvarenju takve tužbe, možda ostvariti naknadu. Međutim, inače ne postoji ugovor po posebnim propisima i nećete moći ostvariti naknadu s biroa na temelju ugovora o djelu.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio EnaR84
      Poštovani,
      Nakon 5 god odvojenog života složili smo se oko sporazumnog razvoda braka. Imamo dvoje mldb djece ( 9 i 15 ) i živimo 600km udaljeni, svatko sa prijavljenim prebivalištem u mjestu gdje stanuje.
      1. Kako se razvod pokreće u posljednjem mjestu zajedničkog prebivališta, a to je ujedno i mjesto sklapanja braka, da li je moguće zastupanje odvjetnika bez prisutnosti jednog od nas, jer zbog posla i udaljenosti nije u mogućnosti dolaziti svaki čas, niti ostati u mjestu dok se sve ne rješi?
      2. Da li je međusobnim dogovorom i izradom plana oko skrbi za djecu potrebno odlaziti na sastanke CZSSa, s obzirom na već navedene okolnosti i nemogućnost putovanja svako malo?
      Unaprijed zahvaljujem na odgovorima..
    • objavio Ivankundid1987@gmail.com
      Hallo zanima me Dali imam prava dobiti Hrvatsko Drzavljanstvo.,rodjen Sam 1987u Sibeniku Otac hrvatski Drzavljanin. Ziveo do 1990 u Hrvatskoj. Trenutno boravak U nemackoj. Hvala unapred. 
    • objavio SKAFETIN
      Poštovani, u rujnu ću napuniti 65 g. i imam 33 g radnog staža. radim u školi. 
      prema pozitivnim zakonima imam pravo završiti ovu šk. godinu i raditi do 31. 8. 2019. dakle, idem u starosnu mirovinu.
      zanima me mogu li raditi i nakon umirovljenja kod istog poslodavca pola radnog vremena. 
      zakon o tome postoji, ali me zanima vrijedi li to i za školstvo. 

• objavio ninapepe33
      Pozdrav moja curica 7god. Dobila je dijagnoze zaostajanje u psihomotornom razvoju i specificni poremecaj izgovora htijeli smo je ove godine upisati u skolu uz asistenta.medjutim u skoli govore da nece moci ni uz asistenta u skolu i salju nas u centar za autizam e sad mene zanima da li se ona moze prebaciti iz tog centra slije godinu opetu u skolu i traziti asistenta.da li mogu ako ova skola redovna ne zeli je opet primiti da li mogu traziti drugu osnovnu skolu koja bi je primila.i jos me zanima koja djeca imaju pravo na skolovanje doma?
  • Online korisnici

• Napravi novi...