Jump to content

Radni staž


jelenablazi1@gmail.com

Preporučene objave

- za "prijevremenu starosnu mirovinu" 60 godina starosti i 35 godina radnog staza uz penalizaciju - umanjenje mirovine (postotak umanjenja odredjuje se prema potrebnim nedostajucim godinama zivota do starosne mirovine)
- za "starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika" 60 godina starosti i 41 godina radnog staza (efektivni - stvarno ostvareni staz (uplaceni))
- za "starosnu mirovinu" 65 godina zivota i 15 godina radnog staza.

Za zene po prijelaznom periodu u 2019.god.

- "prijevremenu starosnu mirovinu" 57 godin i 4 mjeseca zivota i 32 godine i 4 mjeseca radnog staza - uz penalizaciju - umanjenje mirovine .

- "starosna mirovina" 62 godine i 4 mjeseca zivota i 15 godina radnog staza

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 55 minuta, jelenablazi1@gmail.com je napisao:

Hvala ..

Još jedno pitanje imam 55 god. ženska osoba sam 37 god. staža imam kada bi mogla ispuniti prve uvijete za mirovinu ?

Prema izmjenjenom ZOMO-u koji stupa na snagu od 01.01.2020.god.

- 2022.god. na dan kad navrsite punih 58 godina zivota, uz penalizaciji od 0,2% po mjesecu ranijeg odlaska u mirovinu u odnosu na uvijet potrebnih godina za punu starosnu mirovinu koja je za zene u 2022.god. 63 godine zivota, sto bi vama onda penalizacija - umanjenje iznosilo 60 mjeseci x 0,2% = 12 %.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija