Jump to content
jelenablazi1@gmail.com

Radni staž

Preporučene objave

- za "prijevremenu starosnu mirovinu" 60 godina starosti i 35 godina radnog staza uz penalizaciju - umanjenje mirovine (postotak umanjenja odredjuje se prema potrebnim nedostajucim godinama zivota do starosne mirovine)
- za "starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika" 60 godina starosti i 41 godina radnog staza (efektivni - stvarno ostvareni staz (uplaceni))
- za "starosnu mirovinu" 65 godina zivota i 15 godina radnog staza.

Za zene po prijelaznom periodu u 2019.god.

- "prijevremenu starosnu mirovinu" 57 godin i 4 mjeseca zivota i 32 godine i 4 mjeseca radnog staza - uz penalizaciju - umanjenje mirovine .

- "starosna mirovina" 62 godine i 4 mjeseca zivota i 15 godina radnog staza

Uređeno od malicovjek
Podijeli na drugim stranicama
Prije 55 minuta, jelenablazi1@gmail.com je napisao:

Hvala ..

Još jedno pitanje imam 55 god. ženska osoba sam 37 god. staža imam kada bi mogla ispuniti prve uvijete za mirovinu ?

Prema izmjenjenom ZOMO-u koji stupa na snagu od 01.01.2020.god.

- 2022.god. na dan kad navrsite punih 58 godina zivota, uz penalizaciji od 0,2% po mjesecu ranijeg odlaska u mirovinu u odnosu na uvijet potrebnih godina za punu starosnu mirovinu koja je za zene u 2022.god. 63 godine zivota, sto bi vama onda penalizacija - umanjenje iznosilo 60 mjeseci x 0,2% = 12 %.

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Galaktika
      Molim da mi netko odgovori, koje je najbolje vrijeme za odlazak u mirovinu u 2021.g, budući da sam rođen 09.09.1959. i imati ću u prvom mjesecu 2021.g,   42 godine mirovinskog staža.
    • objavio Vinkovinko
      Kako do udomiteljske obitelji? Radna sposobnost mi je oduzeta i nemam sredstava da se uzdrzavam, ne mogu ostvariti pravo na pucku kuhinju i na invalidninu. Kako si pomoci? 

• objavio Amethyst65
      Pozdrav, zanima me ima li moj otac pravo na prijevremenu braniteljsku mirovinu. 
      Rođen je 1961. godine. Ima status dragovoljca iz Domovinskog rata uz vise od 1000 dana na ratištu, više od 30 godina radnog staža te mu je dijagnosticiran PTSP te invalidnost od 20%.
      Unaprijed hvala na odgovoru.
    • objavio depeche
      Poštovani,

bila bih vrlo zahvalna kada bi mi netko pomogao pravnim savjetom vezano uz situaciju u kojoj se nalazi moj otac. Naime, on je u svibnju ove godine u RH ostvario pravo na mirovinu, dobio je rješenje po kojemu mu se isplaćuje mizerni mjesečni iznos mirovine.
      Međutim, kada je u 90.-ima izgubio posao u RH, zaposlio se u inozemstvu i tamo radio dugi niz godina. U ožujku ove godine, inozemni poslodavac je procijenio da moj otac više nije za rad, ali još nema 67 godina (ima 66) te ne može niti u mirovinu jer zakon te inozemne države također šalje u mirovinu sa napunjenih 67 godina. Situaciju su riješili tako što su mojeg oca stavili na neku vrstu čekanja mirovine dok ne napuni 67 godina te mu njihovo mirovinsko isplaćuje mjesečni iznos i tako će činiti sve dok ne navrši 67 godina i ne ode u mirovinu kada će dobivati iznos mirovine. Mojeg oca zanima je li po zakonu moguće da on dobiva i mirovinu u RH i iznos inozemnog mirovinskog dok ne ostvari pravo na inozemnu mirovinu? Mora li javiti nekome da je u takvoj situaciji ukoliko je navedeno protivno nekakvom zakonu ili propisu? Brine da će, ukoliko je u kakvom prekršaju, morati vraćati jedan od ta dva iznosa, a to nikako neće biti u mogućnosti jer iznosi nisu visoki.

Puno hvala na odgovorima.
    • objavio silva99
      Poštovani,
      idem u prijevremenu starosnu mirovinu,bavim se i najmom apartmana ljeti, a  uz to bih željela  bih htjela legalno raditi masaže .Ne znam kroz koju formu bih dodatno radila masaže i kako bi se to uz mirovinu i paušalno oporezivanje iznajmljivanja obračunavalo porezno?
      Molim vaš odgovor jer sam se pogubila od pretraživanja po internetu.hvala.
  • Online korisnici

• Napravi novi...