Jump to content

Izjava , punomoć


J888

Preporučene objave

Ako samom punomoći nije određen nekakav njen rok na koji se daje, onda vrijedi dok se ne opozove. A to je prilično rizično, jer ju je on mogao opozvati, a da Vi još niste upoznati s tim. Naime, taj plan o zajedničkoj roditeljskoj skrbi ili sporazum koji ste realizirali pri CZSS je stekao svojstvo ovršne isprave, ako ga sud u izvanparničnom postupku odobrio. Vjerujem da je tako, jer da niste postigli ovakav sporazum, onda bi se ovo rješavalo u parničnom postupku. E sada, bitno je što točno piše u toj ovršnoj ispravi vezano za prebivalište i boravište djeteta, jer ako postupate mimo ovoga, a punomoć je povučena, tada se izlažete sudskom postupku. I svakako se izlažete sudskom postupku zbog nepridržavanja susreta i viđanja djeteta, odnosno održavanja odnosa djeteta s ocom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, J888 je napisao:

Kako da provjerim je li punomoć vrijedi? 

Nikako, trebao bih Vam javiti da ju je povukao.

Prije 1 minutu, J888 je napisao:

Godinama odbija viđanje i odnos s djetetom, za to se ne osjećam krivom.

Trebali ste na ovo reagirati, jer je za zdravi razvoj djeteta potrebna prisutnost oba roditelja.

Prije 2 minuta, J888 je napisao:

Vrijedi li iskaz šesnaestogodišnjaka na CZSS? 

Iskaz čega?

Upravo sad, J888 je napisao:

Ako mi ju je napisi i ovlastio me da baratam s njom , a nije mi javio da ju je poništio. Ja sam kriva, a on ne? 

Ne radi se o krivnji, već o tome da Vam može raditi probleme.

Ovdje je u pitanju promjena prebivališta za maloljetno dijete i to na način da ovakvo preseljenje bitno utječe na ostvarivanje osobnih odnosa s drugim roditeljem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problematične je naravi. Jednom sam bila u centru i rekli su mi da nemaju nikakve ovlasti. Sama sam kriva sto nisam reagirala. Zanima me ako i dođe do nečeg , a jednog od roditelja se uvijek krivI za manipulaciju, vrijedi li iskaz maloljetnika. Mora li ga viđati ako ga vrijeđa i ponižava? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, J888 je napisao:

Problematične je naravi.

Shvatila sam po Vašim upitima, zato Vam odgovaram sa naglaskom na oprez u postupanju.

Prije 1 minutu, J888 je napisao:

Jednom sam bila u centru i rekli su mi da nemaju nikakve ovlasti.

Ovisi kada ste bili i za što točno?

Prije 2 minuta, J888 je napisao:

Zanima me ako i dođe do nečeg , a jednog od roditelja se uvijek krivI za manipulaciju, vrijedi li iskaz maloljetnika.

Sam iskaz nije dovoljan, za to postoje stručnjaci koji naprave nalaz i mišljenje.

Prije 4 minuta, J888 je napisao:

Mora li ga viđati ako ga vrijeđa i ponižava? 

Također, procjenu daju stručnjaci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, J888 je napisao:

Ima nas u fokusu jer smo najbolja meta. Osjećam se nemoćno.

Ako sam sve dobro shvatila. Vi sad dolazite iz inozemstva živjeti u Hrvatsku i to u isti grad gdje živi otac. Do sada ste mijenjali prebivališta sa maloljetnim djetetom temeljem te očeve punomoći, što Vas sada najviše brine? I plaća li otac uredno uzdržavanje djeteta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , J888 je napisao:

Promjena odnosno boravište djeteta.

Da je on kao otac suglasan ....

Kako ste mi privatnom porukom proslijedili dio dokumentacije, mogu Vam sada komentirati do kraja ovu situaciju.

Znači, Vam u ovom smislu ne treba nikakva njegova punomoć. Vi i dijete uistinu mijenjate prebivalište odnosno boravište, ali se iz inozemstva vraćate u RH i to s ciljem da sada dijete ima prebivalište u istom gradu gdje živi i otac. Tako da nema govora da ovakvo preseljenje bitno utječe na ostvarivanje osobnih odnosa s ocem, dapače ono doprinosi da ti odnosi mogu biti češći i kvalitetniji. 

prije 2 sati , J888 je napisao:

Mislim ga upisati u privatnu gimnaziju jer je gradivo ekstremno različito. Ne želim mu stres, puno je prošao. To mu ne odgovara. Ne znam kako da ga branim, kako da se izborim.

Kada se vratite u RH obratite se CZSS i neka oni naprave posredovanje radi davanja suglasnosti između Vas i oca u smislu odabira škole za dijete. 

prije 2 sati , J888 je napisao:

Ne znam kako da ga branim, kako da se izborim.

Kako ste mi u privatnoj poruci napisali da otac ne plaća alimentaciju, eto za početak možete krenuti i od ovoga. Zapamtite da je alimentacija pravo Vašeg djeteta, a Vaša dužnost je izboriti se za nju, kada već otac nema potrebu doprinositi uzdržavanju zajedničkog maloljetnog djeteta. Ovom prigodom možete tražiti i uređenje susreta i viđanja oca s djetetom, pa neka stručnjaci procjene, što i kako je najbolje za Vaše dijete.

prije 2 sati , J888 je napisao:

Je li je kažnjivo sto on nikad sporazum nije poštivao? 

Sporazum nisam vidjela, tako da ne mogu komentirati njegov sadržaj, a samim tim ni prava i obveze koje iz njega proizlaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 22 minuta, J888 je napisao:

Ne , ne . Plaća , ali je želi smanjiti.

Naravno, to je njegovo pravo, ali svoj zahtjev treba u postupku i dokazati. Definitivno mu ne bi savjetovala da sada podnosi taj zahtjev s obzirom da ste u fazi preseljenja, a samim tim tek će se kad se vratite u RH profilirati stvarni troškovi koji su potrebni za uzdržavanje djeteta, odnosno moći će se donijeti kvalitetna i trajnija odluka o visini alimentacije. U konačnici, rekla bi, da Vam ovaj postupak čak ide u prilog tj. da se visina alimentacije uskladi sa novonastalim stvarnim potrebama djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija