Jump to content

Jednostavni stečaj potrošača


GeneralZod

Preporučene objave

Poštovani prošao sam jednostavni stečaj potrošača i oslobođen sam obveza koje se nisu uspjele naplatiti u 3 godine do 20000kn. U rješenju mi stoji da nemam imovine osim osobnog automobila kojem je po njima vrijednost 0kn, u jednoj stavki piše da nemam imovine koja bi se mogla unovčiti kao stečajna masa. Pošto  do kraja godine planiram pokrenuti pravi proces osobnog stečaja ( 5 godina) za ostale dugove koji su oko 170000kn mene zanima dali moram taj isti auto kojem je po njima vrijednost nula kuna prodavati ili prepisivati na drugoga jer mi je zaista potreban za posao i bez njega ne bih mogao raditi niti zarađivati? Hvala na svakom odgovoru i savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, Borbena7 je napisao:

Zašto mislite da bi auto trebali prodati ili prepisati na nekoga?

Poštovana jer u zakonu o osobnom stečaju  ( članak 40 ) stoji da stečajni upravitelj prodaje pokretnine i nekretnine dužnika. Isto tako ne znam kako bi se gledalo na to da sam ja u osobnom stečaju a imam auto koji po njima vrijedi 0kn.

uređeno: od GeneralZod
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, GeneralZod je napisao:

Poštovana jer u zakonu o osobnom stečaju  ( članak 40 ) stoji da stečajni upravitelj prodaje pokretnine i nekretnine dužnika. Isto tako ne znam kako bi se gledalo na to da sam ja u osobnom stečaju a imam auto koji po njima vrijedi 0kn.

Iskreno rečeno mislim da sud nije smio donijeti odluku u kojoj navodi da taj Vaš auto vrijedi ˝0,00 kn˝, jer nekakvu vrijednost isto ima, makar kao staro željezo.

Nadalje, ako taj auto i dalje budete imali, svakako ćete ga morati uvrstiti u popis imovine prilikom dostavljanje prijedloga za otvaranje stečaja potrošača. 

Kolika je po Vam vrijednost tog auta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Iskreno rečeno mislim da sud nije smio donijeti odluku u kojoj navodi da taj Vaš auto vrijedi ˝0,00 kn˝, jer nekakvu vrijednost isto ima, makar kao staro željezo.

Nadalje, ako taj auto i dalje budete imali, svakako ćete ga morati uvrstiti u popis imovine prilikom dostavljanje prijedloga za otvaranje stečaja potrošača. 

Kolika je po Vam vrijednost tog auta?

Poštovana auto je '97 godište i platio sam ga prije 10 godina 1200 eura. Cijena sada bi mu mogla biti oko 500 eura maksimalno. Isto tako u rješenju mi stoji da je  sud po ocevidniku fine ustvrdio da mu je vrijednost 0kn nakon što se jedan moj vjerovnik požalio stoji da je dodatnom "vanjskom" provjerom utvrđeno da je vrijednost 0kn. Ako želite mogu vam u privatnim porukama dati ime i prezime pa možete na e oglasnoj ploči suda pročitati riješenje. Hvala vam na odgovoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, GeneralZod je napisao:

stoji da je dodatnom "vanjskom" provjerom utvrđeno da je vrijednost 0kn

Bolje za Vas da je ovako odlučio.

prije 1 sat , GeneralZod je napisao:

dali moram taj isti auto kojem je po njima vrijednost nula kuna prodavati ili prepisivati na drugoga jer mi je zaista potreban za posao i bez njega ne bih mogao raditi niti zarađivati?

Ja na Vašem mjestu ne bi ništa mijenjala, jedino bi u tom budućem postupku pri dostavljanju popisa imovine dostavila i ovo pravomoćno rješenje s kojim je utvrđeno da je vrijednost auta 0,00 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Bolje za Vas da je ovako odlučio.

Ja na Vašem mjestu ne bi ništa mijenjala, jedino bi u tom budućem postupku pri dostavljanju popisa imovine dostavila i ovo pravomoćno rješenje s kojim je utvrđeno da je vrijednost auta 0,00 kn.

Poštovana hvala vam na savjetu tako ću i učiniti. Lijep vam pozdrav i svako dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , GeneralZod je napisao:

.....prošao sam jednostavni stečaj potrošača............. planiram pokrenuti pravi proces osobnog stečaja

Sretno i nadam se da Vam planove neće pokvariti ovo (boldano):

Zaključenje postupka stečaja potrošača

Članak 69.

.(1) Rješenjem o zaključenju postupka stečaja potrošača sud će odrediti razdoblje provjere ponašanja koje ne može biti kraće od godinu dana ni duže od pet godina.

(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, potrošač se neće osloboditi od preostalih obveza i sud neće odrediti razdoblje provjere ponašanja:

– ako potrošač do zaključenja postupka stečaja potrošača izjavi da ne želi oslobođenje od preostalih obveza ili

– ako postoji neki od razloga iz članka 75. stavka 1. ovoga Zakona ili

– ako je potrošač u posljednjih deset godina koje su prethodile podnošenju prijedloga za otvaranje postupka stečaja potrošača odnosno u posljednjih pet godina koje su prethodile podnošenju prijedloga za otvaranje jednostavnog postupka stečaja potrošača oslobođen od preostalih obveza ili mu je oslobođenje uskraćeno.

 (3) Razdoblje provjere ponašanja počinje teći od pravomoćnosti rješenja o zaključenju postupka stečaja potrošača

Moram priznati da si ovaj članak ne mogu baš najbolje protumačiti - da li to znači, pojednostavljeno, da se jednostavni stečaj može pokretati svakih pet godina a "pravi" svakih deset godina, ili bi možda kao u slučaju poput Vašeg, dovršetak jednostavnog stečaja odogodio mogućnost otvaranja (zapravo zatvaranja) "pravog" za pet godina?

uređeno: od Melchior
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Melchior je napisao:

Sretno i nadam se da Vam planove neće pokvariti ovo (boldano):

Zaključenje postupka stečaja potrošača

Članak 69.

.(1) Rješenjem o zaključenju postupka stečaja potrošača sud će odrediti razdoblje provjere ponašanja koje ne može biti kraće od godinu dana ni duže od pet godina.

(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, potrošač se neće osloboditi od preostalih obveza i sud neće odrediti razdoblje provjere ponašanja:

– ako potrošač do zaključenja postupka stečaja potrošača izjavi da ne želi oslobođenje od preostalih obveza ili

– ako postoji neki od razloga iz članka 75. stavka 1. ovoga Zakona ili

– ako je potrošač u posljednjih deset godina koje su prethodile podnošenju prijedloga za otvaranje postupka stečaja potrošača odnosno u posljednjih pet godina koje su prethodile podnošenju prijedloga za otvaranje jednostavnog postupka stečaja potrošača oslobođen od preostalih obveza ili mu je oslobođenje uskraćeno.

 (3) Razdoblje provjere ponašanja počinje teći od pravomoćnosti rješenja o zaključenju postupka stečaja potrošača

Moram priznati da si ovaj članak ne mogu baš najbolje protumačiti - da li to znači, pojednostavljeno, da se jednostavni stečaj može pokretati svakih pet godina a "pravi" svakih deset godina, ili bi možda kao u slučaju poput Vašeg, dovršetak jednostavnog stečaja odogodio mogućnost otvaranja (zapravo zatvaranja) "pravog" za pet godina?

Sad ste mi "ubili" svaku nadu😥

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Melchior je napisao:

 

Članak 69. ..........

ili bi možda kao u slučaju poput Vašeg, dovršetak jednostavnog stečaja odogodio mogućnost otvaranja (zapravo zatvaranja) "pravog" za pet godina?

GeneralZod je napisao: sad ste mi "ubili" svaku nadu😥

Iskreno i duboko se nadam da ovo moje zadnje tumačenje nije ispravno te bih volio i molio da netko od znalaca (BOORBEENAAA!) protumači ispravnije i eventualno povoljnije za Vas

A Vi možete bez obzira na to početi proces "pravog" stečaja pogotovo ako nemate imovine i možete se ogrebati za besplatnu pravnu pomoć, odnosno biti oslobođeni troškova. Pa neka sud tumači, a možda i previdi

 

uređeno: od Melchior
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija