Jump to content
Sandrina123

upit vezan za posjed zemljišta

Preporučene objave

Poštovani,

moja majka je u posjedu zemljišta sa još 3 vlasnika ( svaki ima četvrtinu ). Ostali suvlasnici ne žele se podijeliti te me zanima slijedeće - postoji li mogućnost da majka meni daruje zemljište koje posjeduje, te da se ja na isto upišem u katastru? Ja bih u tom slučaju taj svoj dio ogradila - da li je to moguće, ako nisu podijeljeni?

 

hvala unaprijed na odgovoru,

 

lp

 

SAndra

Link to post
Podijeli na drugim stranicama
Prije 30 minuta, Sandrina123 je napisao:

postoji li mogućnost da majka meni daruje zemljište koje posjeduje

Majka može na vas prenijeti svoje pravo koje ima upisano u zemljišnim knjigama, a to znači suvlasnički dio u omjeru 1/4, koji u pogledu nekretnine u cijelosti nije točno određen. 

Nadalje ako majka drži u posjedu određeni dio nekretnine, to nikako ne znači da se radi o dijelu koji joj pripada, obzirom da vrijede pravila o suvlasništvu. 

 

Prije 41 minuta, Sandrina123 je napisao:

Ja bih u tom slučaju taj svoj dio ogradila - da li je to moguće, ako nisu podijeljeni

Ako postignete sporazum iz čl. 42 Zakona o vlasništvu i dr. stvarnim pravima. 

____________________________________

Rezume:

- Prenosom prava vlasništva nastaje singularna sukcesija, a to znači da po pitanju konkretne nekretnine vi stupate u pravni položaj koji je dotada imala vaša prednica. 

Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...