Jump to content
Sign in to follow this  
cruellena

Sporan najam poslovnog prostora od brata?

Preporu─Źene objave

Molim Vas savjet. 

Sogorica namjerava otvoriti firmu koja bi poslovala u poslovnom prostoru ciji je vlasnik njezin brat. 

E sad, poslovna suradnica joj tvrdi da ne┬á moze bratu placati najam ili zakup prostora jer je to sukob┬áinteresa(­čĄö?!?!) i predlaze joj da┬á nju uzme za suvlasnicu firme da bi onda bilo ok. Meni to zvuci suludo i kao pokusaj te suradnice da se na lak nacin ubaci u vlasnistvo firme.┬á

Molim Vas odgovor - postoji li ikakva prepreka da sestrina firma placa najam poslovnog prostora bratu? Treba li to biti zakup ili najam? Treba li neki poseban ugovor za to. 

Zahvaljujem!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 20 sati , cruellena je napisao:

Molim Vas savjet. 

Sogorica namjerava otvoriti firmu koja bi poslovala u poslovnom prostoru ciji je vlasnik njezin brat. 

E sad, poslovna suradnica joj tvrdi da ne┬á moze bratu placati najam ili zakup prostora jer je to sukob┬áinteresa(­čĄö?!?!) i predlaze joj da┬á nju uzme za suvlasnicu firme da bi onda bilo ok. Meni to zvuci suludo i kao pokusaj te suradnice da se na lak nacin ubaci u vlasnistvo firme.┬á

Molim Vas odgovor - postoji li ikakva prepreka da sestrina firma placa najam poslovnog prostora bratu? Treba li to biti zakup ili najam? Treba li neki poseban ugovor za to. 

Zahvaljujem!

Ne vidim prepreku da brat iznajmi poslovni prostor firmi u vlasni┼ítvu njegove sestre. Potrebno je sklopiti ugovor o najmu poslovnog prostora i prijaviti ga nadle┼żnoj PU.┬á

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uklju─Źi se u diskusiju

If you have an account Ako ima┼í korisni─Źki ra─Źun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim ra─Źunom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadr┼żaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Va┼í je prethodni sadr┼żaj vra─çen..   O─Źisti

×   Ne mo┼żete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• objavio blackChandelier
      Pozdrav svima!
      Čitala sam prije svega stare objave pokušavajući naći odgovor na svoje pitanje, ali budući da ne nalazim ništa ću sama postaviti pitanje i molim za odgovor.
      Naime, partner i ja smo dobili primjerak ugovora stanodavca za najam stana (kupio je šprancu iz NN) i ispunio podatke onako kako smo se sve dogovorili, te nam je dao da pogledamo ugovor prije nego što ga potpišemo.
      Nas dvoje tra┼żimo stan na dugoro─Źno i ako se uspostavi da je sa stanom sve u redu, te da je i sam stanodavac korektan kako se ─Źini na prvu, mi i namjeravamo ostati u tom stanu du┼że vrijeme. No, ─Źitaju─çi ove odredbe vezane za prestanak ugovora imam nekoliko nejasno─ça, pa molim za pomo─ç pravnika.
      Dakle, jasan mi je dio gdje se govori o otkazu ugovora slijedom neispunjavanja ugovorenih obveza, no ┼íto ako jednostavno ┼żelimo otkazati ugovor jer krenu problemi sa stanom? Zna─Źi li da to ┼íto smo potpisali na tih godinu dana moramo i pla─çati najamninu za vrijeme na koje je sklopljen ugovor ─Źak i ako se iselimo budu─çi da smo potpisali na to vrijeme ili?
      Zanima me zna li itko konkretno za taj ugovor iz Narodnih novina?

Hvala!
    • objavio Imilkoo
      Poz svima... 
      Imam ugovor o do┼żivotnom uzdrzavanju gdje sam ja davatelj koji je upisan u Z. K zabilje┼żba... Na toj zabilje┼żba pi┼íe PRVENSTVENI RED UPISA ┼íto bi to to─Źno zna─Źilo?┬á
      Hvala na odg. 
      Lp. 
    • objavio Monika123
      Poštovani,
      ┬á Molim Vas pravni savjet u vezi ugovora o radu na neodredeno. ┬á 16.05.2019. potpisala sam ugovor na neodredeno sa odvjetnikom i ste─Źajnim upraviteljem te je on u tom ugovoru naveo ─Źlanak 8. "Radnik jam─Źi poslodavcu da ne─çe otkazivati ovaj ugovor o radu slijede─çih 12 mjeseci. U slu─Źaju da radnik otkazuje ovaj ugovor o radu ili mu bude uru─Źen izvanredni otkaz ugovora o radu uzrokovan pona┼íanjem radnika di┼żan je platiti poslodavcu ugovornu kaznu u iznosu od 2000kn neto. Otkazni rok iznosi 15 dana, bez obzira koja ugovorna strana otkazuje ugovor o radu" ┬á Naime ja sam dala otkaz zbog pronalaska drugog posla, te obavljanja stru─Źnog osposobljavanja. 11.08.2019. prestaje ugovor i otkazni rok je ispo┼ítovan. ┬á 27.12.2019. Stigao je poziv na pla─çanje od strane poslodavca te mene sad zanima koliko je valjana ta klauzula u ugovoru te trebam li ja platiti tu ugovornu kaznu ili je ona ni┼ítetna? Zakonom se djelomi─Źno odreduje da je to nezakonito, te da se ne slaze sa ustavnom odredbom o slobodi rada. ┬á Unaprijed hvala na odgovoru i pomo─çi. ┬á
    • objavio Juka88
      poštovani,
      zanima me ovaj ─Źlanak ugovora koji mi nije skroz jasan :┬á

"Tijekom trajanja ovog Ugovora niti godinu dana nakon njegovog prestanka,
      bez obzira da li je do prestanka Ugovora došlo uslijed njegove konzumacije
      ili raskidom ili iz bilo kojeg drugog razloga, Izvršitelj neće aktivno nuditi
      svoje usluge i ulaziti u tr┼żi┼íno natjecanje s Naru─Źiteljem kod klijenta ┬ánaru─Źitelja
      kod kojega je sura─Ĺivao u svojstvu podizvo─Ĺa─Źa. U protivnom Naru─Źitelj mo┼że raskinuti┬á
      ovaj ugovor i/ili ima pravo na naknadu štete.  
      Naru─Źitelj i Isporu─Źitelj su suglasni da za vrijeme trajanja suradnje prema ovom Ugovoru
      i 24 mjeseca nakon njegovog završetka, niti izravno niti neizravno niti preko bilo kojeg subjekta koji je
      u potpunosti ili djelomi─Źno pod kontrolom te strane ne─çe zaposliti ili temeljem bilo kojeg drugog oblika ugovora┬á
      koristiti ugovore zaposlenika ili podugovorenog djelatnika druge strane koji je bio uklju─Źen u rad prema ovom Ugovoru
      ili poticati zaposlenika ili podugovorenog djelatnika druge strane koji je bio uklju─Źen u rad prema ovom Ugovoru
      da prekine zaposlenje ili ugovorni odnos sa drugom stranom u bilo kojem trenutku ─Źak i nakon ┼íto zavr┼íi suradnja
      prema ovom Ugovoru, osim uz izri─Źitu suglasnost druge ugovorne strane u pisanom obliku.
      Ukoliko bilo koja strana prekrši ovu odredbu, odnosno ne pribavi pisano odobrenje druge ugovorne straneza navedene oblike suradnje
      i zapo┼íljavanja, platiti ─çe drugoj strani ugovornu kaznu u iznosu dva ukupna ┬ágodi┼ínja tro┼íka pla─çe tog zaposlenika ili naknade podugovorenog djelatnika u trenutku kada on prekida zaposlenje ili suradnju kod strane za koju je bio uklju─Źen u rad prema ovom Ugovoru."
      -narucitelj ima ugovor s Izvršiteljem za rad na lokaciji klijenta(naruciteljevog) sa odredjenim podugovorenim djelatnicima
      -podugovorenim djelatnici imaju ugovor sa Izvr┼íiteljem, ne Naru─Źiteljem
      - Izvr┼íitelj i Naru─Źitelj su d.o.o., podugovoreni djelatnici su obrti
      1. pitanje
      Ako narucitelj direktno zaposli podugovorenog djelatnika kod sebe ili na projektu kod klijenta preko sebe ili neke druge firme ili preko bilo kojeg oblika
      dali mora platiti kaznu u iznosu 2 godine primanja?
      2. pitanje
      Ako Izvr┼íitelj raskine ugovor za svoje podugovorene djelatnike sa naru─Źiteljem i anga┼żira ih kod drugog klijenta koji nije u svezi┬á
      sa Naru─Źiteljem, dali Izvr┼íitelj mora platiti kaznu? (za Izvr┼íitelja to nije podugovoreni djelatnik DRUGE STRANE nego njegov podugovoreni djelatnik?)
      3. pitanje
      Ako Izvr┼íitelj raskine ugovor za svoje podugovorene djelatnike sa naru─Źiteljem i anga┼żira ih kod drugog klijenta koji je u svezi┬á
      sa Naru─Źiteljem dali mora platiti kaznu?

Nadam se da mi netko mo┼że razjasniti ovo. Hvala unaprijed.
    • objavio VicPR
      Pozdrav,

kratko pitanje - pri izradi Ugovora o djelu - da li je obavezno iznos napisati u bruto ili u neto? Mo┼że li se napisati samo bruto iznos?

Hvala puno!
  • Online korisnici

• Napravi novi...