Jump to content
  1. Ruby_Danderfluff

Ruby_Danderfluff

2. drot13

drot13

3. cruellena

cruellena

• Slične teme

• objavio gala385
      Poštovani,
      primjenjuje li se odredba čl. 14. st. 4. Zakona o radu na Vrtiće i Škole? - "Ako poslodavac prije početka rada ne sklopi s radnikom ugovor o radu u pisanom obliku ili mu ne izda pisanu potvrdu o sklopljenom ugovoru o radu, smatra se da je s radnikom sklopio ugovor o radu na neodređeno vrijeme."
      Naime, uslijed zapošljavanja 30 novih djelatnika, propustom tajnice jednom djelatniku 3 dana nakon početka rada nije dan na potpis ugovor o radu na određeno vrijeme radi zamjene djelatnice. Djelatnik se poziva na gornji članak tj. zahtijeva ugovor na neodređeno vrijeme...
      Postoji li kakva sudska praksa, naime odgojne ustanove ne mogu zaposliti nekog na neodređeno vrijeme bez slobodnog radnog mjesta i suglasnosti osnivača?
    • objavio otpisani1
      Zanima me sa kojim datumom unazad se moze sluzbeno raskinuti ugovor o zakupu poslovnog prostora prema PU, da ne bude dvojbi, u jednoj podruznici PU Zg mi je receno 8 dana, a u drugoj 15 dana, drugacije tumacenje poreznih zakona mozemo protumaciti neznanjem poreznih referenata...
      Prema zakonu o najmu poslovnog prostora, ako posebno nije navedeno otkazni rok traje sluzbeno 30 dana, tih 30 dana nema nikakve veze sa tumacenjem raskida ugovora iz prizme PU 88 dana ili 15 dana), tj. mjesam kruske i jabuke. Znaci konkretno me zanima koji je sluzbeni rok unazad sa kojim se moze razvrgnuti ugovor o najmu.
    • objavio Qwertyime
      Pozdrav,
      Protiv mene se vodi postupak jer jedna strana zeli raskinuti Ugovor o dozivotnom uzdrzavanju.
      Raskid je OK, ne mislim ga osporavati, i mislim cekati da se presuda donese po oglusi.

U tom slucaju, moram platiti neki iznos tuzitelju za trosak tog ugovora. Tuzitelj je zastupan po odvjetniku.

Kako i kamo da te novce uplatim, sto mi je dokaz o uplati? Pisala sam odvjetnickom drustvu koje zastupa tuzitelja na sluzbeni email no ni traga ni glasa.

Ne zelim da ispadne nakon nekog vremena da to ne zelim platiti jer prode rok, da se aktiviraju kamate ili nesto trece.
    • objavio blackChandelier
      Pozdrav svima!
      Čitala sam prije svega stare objave pokušavajući naći odgovor na svoje pitanje, ali budući da ne nalazim ništa ću sama postaviti pitanje i molim za odgovor.
      Naime, partner i ja smo dobili primjerak ugovora stanodavca za najam stana (kupio je šprancu iz NN) i ispunio podatke onako kako smo se sve dogovorili, te nam je dao da pogledamo ugovor prije nego što ga potpišemo.
      Nas dvoje tražimo stan na dugoročno i ako se uspostavi da je sa stanom sve u redu, te da je i sam stanodavac korektan kako se čini na prvu, mi i namjeravamo ostati u tom stanu duže vrijeme. No, čitajući ove odredbe vezane za prestanak ugovora imam nekoliko nejasnoća, pa molim za pomoć pravnika.
      Dakle, jasan mi je dio gdje se govori o otkazu ugovora slijedom neispunjavanja ugovorenih obveza, no što ako jednostavno želimo otkazati ugovor jer krenu problemi sa stanom? Znači li da to što smo potpisali na tih godinu dana moramo i plaćati najamninu za vrijeme na koje je sklopljen ugovor čak i ako se iselimo budući da smo potpisali na to vrijeme ili?
      Zanima me zna li itko konkretno za taj ugovor iz Narodnih novina?

Hvala!
    • objavio Imilkoo
      Poz svima... 
      Imam ugovor o doživotnom uzdrzavanju gdje sam ja davatelj koji je upisan u Z. K zabilježba... Na toj zabilježba piše PRVENSTVENI RED UPISA što bi to točno značilo? 
      Hvala na odg. 
      Lp. 
  • Temu posjetio   0 korisnika

No registered users viewing this page.

• Online korisnici

• Napravi novi...