Jump to content

SLUŽNOST- DOSJELOST


miljenko1

Preporučene objave

Poštovani,

1987 g. moj pok. brat je počeo izgradnju obiteljske kuće. On  dok je gradio kuću koristio se mojim prilazom do svoje kuće On se koristio tim putem sve do cca 2008. g kad sam ja pokrenuo spor za ometanje posjeda. On je u međuvremenu pribavio rukom pisani tekst u kojem je pisalo da moj otac njemu dao tu služnost. Ja sam na kraju taj spor jedva dobio.Od tad je prošlo već cca 4-5. g  Sad planiram ić u novi spor za kradju terena.  

Pitanje -Da li on može na sudu zatražit dosjelost na moj put bez obzira što je spor za služnost izgubio prije 4-5 g.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, miljenko1 je napisao:

sam ja pokrenuo spor za ometanje posjeda.

Jel se radilo o sporu zbog smetanja posjeda koji je okončan odlukom suda u vidu rješenja ili je pak spor zbog uznemiravanja vlasništva (vlasnička tužba) o kojem je odlučeno presudom

Ovo iz razloga što se u vašem opisu javljaju kontradiktornosti:

 

 

prije 1 sat, miljenko1 je napisao:

spor za ometanje posjeda

 

prije 1 sat, miljenko1 je napisao:

spor za služnost

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru   Novak  i Moderator

Polako slažem kockice i dosta ste mi Vi pomogli a i kad idem kod drugih čitat o njihovim problemima malo sam upućeniji. HVALA VAM . Pokušat ću objasnit

Naime 78. g je otac darovao dio terena bratu i te godine je izvršena parcelizacija koja nikad nije zaživjela što se tiče fizičke granice.Brat je iste godine počeo sa iskopom terena i poslije s gradnjom kuće. otac je meni i njemu rekao da ta parcelizacija je napravljen samo da ne bi bilo svađe.On se služio mojim putem dok je gradio jer drugog prilaza nije imao.Put je prilično uzak i sve je to zbijeno zato što je brat pomaknuo kuću za 3. metra prema mojoj granici. Ja kad sam pitao brata gdje je granica on je uvijek lagao a po izvatku je bilo teško procjenit. To je sve nekako klapalo do smrti oca pa zatim i majke.U ono vrijeme ja sam imao jedan auto i on jedan .Svoj auto sam vrlo rijetko koristio zbog malih primanja itd.on je kupio drugi auto ja dobio službeni auto i povećao se broj auta .Oženila se i njegova kćerka . Tu su nastali problemi, njegov zet je počeo ostavljat auto na putu tako da ja nisam mogao prolazit i počeli su me ometat on i njegovi prijatelji u prolaženju.Čak sam u jednoj prilici zvao policiju jer se zet nije htio maknut. Policija je došla i i i i ne može maknut auto s privatnog terena, a nije mogla podnest prijavu za narušavanje reda i mira kad nisu imali dokaze ( u jednom tekstu sam napisao da uvijek kod bilo kakvog spora treba OBAVEZNO slikat iz razloga što kad sam išao kasnije na sud nisam imao te  slike i onda nemaš dokaze, a zamislite izjavu policajca , ne sjećam se ) Ja sam poslije počeo kopat za svoju kanalizzaciju , brat me tužio i on je dobio spor, a mjesec dana prije suda on je upisao služnost koju mu je otac dao na nekom papiru, što ja nisam znao do tog momenta. Da ne duljim zadnji spor sam dobio  i oni su morali iskopat svoj put po sudskoj presudi . Kad su oni to sve iskopali ja sam od njih tražio da se dogovorimo o granici i da je definiramo ili po povjesnom izvatku ili dogovorom što nisu oni pristali. I kad sam mislio da sam sve riješio brat umire  a za mene dolaze novi problemi, U to vrijeme općina je radila geodetsku izmjeru i oni su uspjeli granicu maknut na moju štetu, a ja to sve potpisao jer je posao napravljen vrlo lukavo, gdje ja nisam mogao vidjet a kamo li prepostavit da do toga može doć, što sad pokušavam riješit novim sporom.Toliko u tom malom prostoru su to napravili nepovoljno da mislim sad ne mogu ni otvorit vrata od garaže . A ja i dalje koristim taj jedini prostor gdje mogu jedino parkirat auto a oni šute ne znam zašto.

Mislim da sam prilično dobro opisao  svoj problem (mislim da je isto?? - smetanje posjeda i uznemiravanje ) uvijek smetaš

Pitanje : Da li na sudu kad ja pokrenem spor za krađu terena mogu oni u tom momentu  zatražit dosjelost na put bez obzira što su oni napravili novi put a izgubili spor prije cca 4-5 g . za služnost Dali mi možete dat još kakav savijet za sve ova moja sr... i  o  pokretanju novog postupka

unaprijed hvala

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija