Jump to content

Razvod i borba za dijecu


jurajperak

Preporučene objave

Pozdrav svima, ovo pisem u ime svoj kuma kojemu je lakše koristiti već registrirani profil.

Dakle u procesu je razvoda, supruga je tražila razvod i odvela djecu. Supruga je stranac sa stalnim boravkom djeca 5 i 6 godina rođena u HR imaju državljastvo HR i državljanstvo Italije. Naime udaljenost između njih je cca 200km Rijeka / Trst. Odvela je djecu u Trst i rekla nek se jebe s djecom da će ih viđati na kapaljku. Koja je procedura? Da li se djeca smiju tako odvest u drugu državu? Što činiti i kako zapravo u cijeloj situaciji zapravo uvjeriti sud da će život s ocem biti bolji nego s majkom? Da li tu otac ima uopće šanse u borbi za dijete? Otac uzoran građanin, nikad kažnjavan, nema nikakvu kriminalnu prošlost, dobro stojeće radno mjesto sa iznimno dobrom plaćom, supruga ima isto sto i suprug ali znatno niža primanja. 

Hvala svima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, jurajperak je napisao:

Što činiti i kako zapravo u cijeloj situaciji zapravo uvjeriti sud da će život s ocem biti bolji nego s majkom? Da li tu otac ima uopće šanse u borbi za dijete?

Pitanje svih pitanja. To ovisi o sucu i centru za socijalnu skrb kao stručnom tijelu u svakom pojedinom slučaju. Majka kao i svaki drugi roditelj može s djecom prijeći granicu, tu nema zapreke. Razvod će se voditi u Hrvatskoj, moraju proći obvezno savjetovanje kod centra prije podnošenja tužbe za razvod, već u toj fazi počinje borba. Međutim, odlučivat će kriteriji dobrobiti i najboljih interesa djece, a to je teško konkretno reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, jurajperak je napisao:

Pozdrav svima, ovo pisem u ime svoj kuma kojemu je lakše koristiti već registrirani profil.

Dakle u procesu je razvoda, supruga je tražila razvod i odvela djecu. Supruga je stranac sa stalnim boravkom djeca 5 i 6 godina rođena u HR imaju državljastvo HR i državljanstvo Italije. Naime udaljenost između njih je cca 200km Rijeka / Trst. Odvela je djecu u Trst i rekla nek se jebe s djecom da će ih viđati na kapaljku. Koja je procedura? Da li se djeca smiju tako odvest u drugu državu? Što činiti i kako zapravo u cijeloj situaciji zapravo uvjeriti sud da će život s ocem biti bolji nego s majkom? Da li tu otac ima uopće šanse u borbi za dijete? Otac uzoran građanin, nikad kažnjavan, nema nikakvu kriminalnu prošlost, dobro stojeće radno mjesto sa iznimno dobrom plaćom, supruga ima isto sto i suprug ali znatno niža primanja. 

Hvala svima 

Uz ovo što vam je već odgovoreno, dodao bi samo nekoliko rečenica za koje smatram da su vrlo bitne za razvoj postupka jer imam dojam da već u startu malo krivo postavljate stvari.

Otac djece mora biti svjestan sljedećeg:

Nema rješenja preko noći i nemojte očekivati da će se netko drugi boriti za vašu djecu ako to niste spremni sami!

Ovo su postupci u kojima nema univerzalne formule u koju ćete uvrstiti nepoznanice i dobiti rješenje, već postupak oko buduće organizacije života djece može potrajati nekoliko godina. Da li je otac spreman na jednu dugotrajnu i iscrpljujuću borbu (emocionalno i financijski) i da li već zna odvjetnika sa kojim će dogovarati strategiju postupanja?

Nemojte se ljutiti, ali kad čujem pitanje "Da li tu otac ima uopće šanse u borbi za dijete?" uputim ga Vidovitom Milanu ili u kladionicu.

Od svega što ste napisali, meni bi za početak bilo puno važnije dobiti odgovor na sljedeća pitanja: Koliko se otac do sada bavio djecom? Kako vidi svoj odnos sa njima? Kako vidi buduću organizaciju života djece?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu dovoljno nahvaliti sve ono što je Gringo rekao: roditeljima se u brakorazvodnom ratu sve ostale stvari čine važnijima, a zapravo je sukus ovo što Gringo kaže o tome. Koncentrirati se na to koliko je taj roditelj od ranije bio uključen u živote djece i koliko želi biti uključen ubuduće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa evo dobio sam login podatke da se ne prepucavam preko posrednika. 

Ja sam taj koji je ovaj proces predlagao da se ne dogodi, ja sam trazio pomoc u vidu pomoci da ga iszbjegnemo, ja sam taj koji je djecu pripremao na ovo iako su bili svjesni.

Svakako dobar komentar ali ne bih ga pisao odnosno tražio savjet da ne smatram kako zaslužujem djecu. Zašto zato sto su moja djeca stupovi mog života apsolutno posvećen njima i njihovim interesima. Kao takvi nikad nisu od mene čuli ružnu riječ, nikad od mene nisu dobili batina. Radim sa svojom djecom jako puno, puno više od mame, brinem o njima, usuđujem se reći jednako kao i majka u potpunom značenju te riječi. Kako ja s njima tako mi i vraćaju jednom ljubavlju koja ne vrijedi onih suza koje sam pustio....

 

Kako odgovoriti na pitanje kako se ja vidim s njima. To ni ja ne mogu odgovorit jer ako ih dobijem za vikend super barem nešto ali ostaje gorčina zašto samo vikend, ne zaslužujem li ja više? Kakav sam to ja otac postavljam sebi pitanje kad nisam u stanju održati obitelj na okupu...ali da ne bude sve tako tmurno ja se vidim barem u odgoju 50:50 ali me brine što se supruga automatski seli van RH u Italiju pa su šanse za takvo nešto nikakve. Alimentacija me ne zanima dobro sam potkovan financijski i spreman sam platit poprilične troškove odvjetnika kako bi dokazao da sam sposoban brinuti o svojoj djeci.

 

Da sumiram uključen bio, uključen trenutno i bome ću bit uključen i u budućnosti koliko god to nekom smetalo.

uređeno: od jurajperak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija