Jump to content

Odlazak na izdržavanje kazne


Kiki091

Preporučene objave

Poštovani imam pitanje, dobio sam poziv za 5.11 da se javim na sud radi uručenja rješenja o odlasku na od služenje kazne zatvora, ostalo mi je još 3 mjeseca. Dali zna netko dali će me odmah tamo prepratiti u zatvor ili samo uručiti riješenje te dali ja imam pravo tamo tražiti odgodu s obzirom da sam trenutno u sr njemačkoj gdje imam prijavljeno boravište i ugovor o radu? Ako ponesem to sa sobom dali je moguće isposlovati kakvu odgodu makar da ne provedem blagdane tamo? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uručit će Vam rješenje u kojem će stajati kad se morate javiti. Odgodu morate tražiti pisanim putem, a može se tražiti samo iz razloga propisanih zakonom.

1) teška akutna bolest ili znatno pogoršanje postojeće kro­nične bolesti za čije liječenje nema uvjeta u kaznionici ili zatvoru,

2) smrt člana obitelji osuđenika,

3) potreba obavljanja ili dovršenja neodgodivih sezonskih radova te radova izazvanih elementarnom nepogodom ili drugom nesrećom, a u obitelji osuđenika nema druge radno sposobne osobe,

4) obveza osuđenika u dovršavanju započetog posla zbog čijeg bi neobavljanja nastala znatna materijalna šteta,

5) završetak školske godine ili polaganja ispita,

6) dijete mlađe od godinu dana o kojem osuđenik skrbi,

7) trudnoća osuđenice ako do poroda ne preostaje više od šest mjeseci,

8) rizična trudnoće osuđenice,

9) potreba osiguranja skrbi za odgoj i čuvanje maloljetnih osoba, te starih, bolesnih ili nemoćnih osoba u obitelji osuđenika ili uzdržavanih osoba za koje postoji potreba skrbljenja prema mišljenju centra za socijalnu skrb nadležnog prema njihovu mjestu prebivališta, a koju je obvezan osigurati osuđenik.

(4) Izvršavanje kazne zatvora zbog razloga iz stavka 3. točke 1. ovoga članka može se odgoditi dok bolest traje; zbog razloga iz točke 2. najdulje do tri mjeseca; zbog razloga iz točke 3. i 4. do završetka posla, a najdulje do tri mjeseca; zbog razloga iz točke 5. najdulje do šest mjeseci; zbog razloga iz točke 6., 7. i 8. najdulje do navršene jedne godine djetetova života; a zbog razloga iz točke 9. najdulje do šest mjeseci.

(5) Sveukupna odgađanja izvršavanja kazne mogu trajati ukupno najdulje dvadeset mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali to riješenje odmah stupa na snagu tj dali ću imati problema kada ću se vraćati iz njemačke na granici ovdje? Te kad dobijem taj papir za odlazak na izdržavanje kazne koliki je neki okvirni period u kojemu se ide dan tjedan mjesec dali zna netko tj kada bih mogao očekivati da ću se morati javiti na izdržavanje od dana uručenja poziva hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija