Jump to content

parnični postupak


kira

Preporučene objave

Parnični sud je zakazao ročište za određeni dan kojom prigodom je poslao pozive strankama, no na taj dan bez ikakve prethodne najave ili obavijsti strankama ročište ne održava da bi nakon nekoliko dana održao ročište, dakle za dan za koji ročište prethodno nije zakazano, s tim da je najvjerojatnije jednu stranu obavijestio telefonski budući je bila nazočna, u tom istom tom  zapisniku se konstatira da jedna strana nije bila nazočna unatoč tome da joj poziv nije poslan,

Dali je ovo moguće,

lp

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Moguće je. Što je još navedeno u tom zapisniku?

Molim lijepo  dali ste dobro razumjeli, ročište održano a da prethodno stranke bar jedna nije bila pismeno pozvana, zapravo nemamo trag kako je pozvana i druga stranka, a bila je prisutna, dakle ročište prethodno zakazano i pismeno pozvane stranke za 24.10. koje nije održano bez objašnjenja i razloga a novo održano 28.10.bez da su stranke pozvane,

Sačinjen zapisnik u kojem se konstatira da je jdna strana bila a druga nije, ostalo dojavim

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Itekako.

Ovo što Vam je nepoznato je bit.

Dakle po Vama se može održati ročište bez da su stranke pozvane/pisanim pozivom i da se u zapisniku konstatira da nije bilo jedne strane primjerice tuženog i da mu je poziv poslana,zapravo uredno obaviješten, što je zapravo ne istina,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, kira je napisao:

Dakle po Vama se može održati ročište bez da su stranke pozvane/pisanim pozivom i da se u zapisniku konstatira da nije bilo jedne strane primjerice tuženog i da mu je poziv poslana,zapravo uredno obaviješten, što je zapravo ne istina

Pitanje je, da li je ročište održano, a to možete znati tek nakon uvida u cijeli sadržaj istog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Pitanje je, da li je ročište održano, a to možete znati tek nakon uvida u cijeli sadržaj istog.

Izvršili smo uvid i predmet, u kojem postoji zapisnik,

Zapisnik o nastavku ročišta za glavnu rasparvu sastavljen kod Općinskog suda u S...dana 28.10.,.. drugo kako sam prethodno opisao,

Zatim se na kraju konstatira: Van ročišta se konstatira da je sud greškom poslao tuženom poziv za glavnu rasparavu,,ovo mi tek nije jasno,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

To znači da je ročište odgođeno, nije održano, s obzirom da se izvanraspravno utvrdilo da tuženiku nije bio poslan poziv za glavnu raspravu (vjerojatno omaška).

A što kažete za ovo zakazano a ne održano ročište bez obavijesti za dan 24.10, a što se tiče ročištva za 28.10, sud kaže da je greškom poslao poziv tuženom,,dakle greška za greškom, dakle ,ovdje je riječ o više grešaka,greška za 24 i greška za 28. o kojim greškama druga strana bude uredno obaviještena ne znamo kako, pa šta je ovo poštivanje zakona o PP.

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Jedan sudac ima u radu često i više od tisuću predmeta odjednom. Za to ima pomoć samo u jednom službeniku ili službenici, najčešće zapisničaru/ki. Greške se događaju, ponekad i vrlo često.

Sve uredu, tko radi taj i griješi, no ovoliko grešaka zaredom, isto tako što bi bilo da je obrnuto,,,zanimjivo je da u tom zapisniku od 28.10, sudija tvrdi da ja nisam bila prisutna unatoč tome što sam uredno obaviještena, vrlo,vrlo čudno, ??

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, kira je napisao:

sudija tvrdi da ja nisam bila prisutna unatoč tome što sam uredno obaviještena, vrlo,vrlo čudno, ??

Može on tvrditi što god hoće, ali taj navod mora biti dokazan dostavnicom koja prileži u spisu i iz koje je razvidno da Vam je poziv za točno navedeni dan uručen. A u pogledu grešaka, nije čudno da osoba zapisničar ne zna svoj posao i da učestalo griješi. Radi se o deficitarnom zanimanju, pa je moguće i u njoj problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Borbena7 je napisao:

Može on tvrditi što god hoće, ali taj navod mora biti dokazan dostavnicom koja prileži u spisu i iz koje je razvidno da Vam je poziv za točno navedeni dan uručen. A u pogledu grešaka, nije čudno da osoba zapisničar ne zna svoj posao i da učestalo griješi. Radi se o deficitarnom zanimanju, pa je moguće i u njoj problem.

Za čiji rad odgovara(nadzire) Sudac, kako se onda tipka sudska odluka,rješenje,presuda,,,ja se još uvijek bojim da ovdje sudac ne mulja zajedno s drugom stranom, kako to da je druga strana uvijek nazočna i obaviještena,,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, kira je napisao:

Za čiji rad odgovara(nadzire) Sudac

U odnosu na sudske odluke imate raspoložive pravne lijekove.

Prije 41 minuta, kira je napisao:

kako se onda tipka sudska odluka,rješenje,presuda,

Za otpravak pismena je odgovoran zapisničar.

Prije 41 minuta, kira je napisao:

ja se još uvijek bojim da ovdje sudac ne mulja zajedno s drugom stranom, kako to da je druga strana uvijek nazočna i obaviještena

Ovo ćete trebati dokazati, jer samo sumnjanje neće biti dovoljno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

U odnosu na sudske odluke imate raspoložive pravne lijekove.

Za otpravak pismena je odgovoran zapisničar.

Ovo ćete trebati dokazati, jer samo sumnjanje neće biti dovoljno.

Hvala Vam na Vašim mišljenjima i savjetima, vidjeti ću kako će to ići dalje,na žalost i dalje mi ostaju  dvojbe,(dali su ove namjerne ili ne sudske pogrešek),

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Svakako, pratite daljnji tijek postupka i stanje u spisu, pa sukladno okolnostima možete reagirati.

U nastavku.., kako mi nije urečen poziv za ročište u dva navrata putem sudskog dostavljača, dali je obveza suda da se poziv dostavi/oglasi preko oglasne ploče suda a sve temeljem zakona o PP

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija