Jump to content

Otkazni rok i GO


Bety Bety

Preporučene objave

Planiram dati otkaz nakon 6mj.rada i sada me zanima da li otkazni rok tece za vrijeme trajanja Go jer sada imam pravo na njega?

Zakon o radu cl.121 pise da otkazni rok tece za vrijeme GO a u Pravilniku o radu firme pise da ne tece.

Da li mi netko moze reci da li sam obavezna odraditi otkazni rok i da li poslodavac moze traziti da ga odradim neovisno o GO iako u zakonu pise drukcije?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Bety Bety je napisao:

Zakon o radu cl.121 pise da otkazni rok tece za vrijeme GO a u Pravilniku o radu firme pise da ne tece.

U zakonu o radu piše da otkazni rok teče za vrijeme godišnjeg odmora, plaćenog dopusta te razdoblja privremene nesposobnost za rad radnika kojeg je poslodavac u otkaznom roku oslobodio obveze rada, osim ako kolektivnim ugovorom, pravilnikom o radu ili ugovorom o radu nije drukčije uređeno.

prije 8 sati , Bety Bety je napisao:

Da li mi netko moze reci da li sam obavezna odraditi otkazni rok i da li poslodavac moze traziti da ga odradim neovisno o GO iako u zakonu pise drukcije?

Može tražiti da ga odradite, jer Zakon o radu ostavlja mogućnost poslodavcu da drukčije uredi ovo pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija