Jump to content

Pokretanje ovrhe nad hipotekom


vs08

Preporučene objave

Molim savjet. 

Podizanjem kredita kao osiguranje naplate dana je hipoteka nad kućom.  Preostali dio kredita iznosi 25 tis Eura,  dok je vrijednost nekretnine 250 tis Eura.  S obzirom da zbog zastoja posla koji je trebao otplatiti kredit, sada dospjelo15 tis Eura,  zanima me da li banka u slučaju otkazivanja kredita (sto jos nije učinila) može uzeti nekretninu i izvrsiti prodaju ili se samo uknjižiti za iznos duga + zatezne kamate, ukoliko dug ne bude otplaćen. A ako može prodati nekretninu za namirenje duga,  jel banka dužna isplatiti razliku vrijednosti meni kao vlasniku? Radi se o velikoj razlici između duga i vrijednosti nekretnine, pa sam u velikom strahu što bi se moglo dogoditi.

Hvala ukoliko može netko pomoći savjetom.

uređeno: od vs08
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, vs08 je napisao:

Da, nekretnina u kojoj živim sa obitelji.

U slučaju da banka pokuša ovrhu na Vašoj nekretnini obavezno iskoristite pravo na žalbu i osnova žalbe neka bude čl. 80 b. st. 3. Ovršnog zakona, jer je vrijednost tražbine koja se namiruje nerazmjerno manja od vrijednosti nekretnine na kojoj se predlaže provesti ovrha. Mislim da bi Vam to bilo dovoljno da sud odbije provesti ovrhu na Vašoj nekretnini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija