Jump to content

Jednostavni stečaj i otpis dugova


tonyx

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Molio bih za jednu pomoć ili informaciju. Dakle, krajem 10. mjeseca sam dobio rješenje od Općinskog suda da se oslobađam od preostalih obveza u odnosu na osnove za plaćanje. Bio sam na FINI i kod njih su svi dugovi maknuti, tj. na nuli sam. Ali, SVEA EKONOMI, koja je bila upisana i u FINI, skida direktno dio primanja i od poslodavca. Zanima me da li bi trebali povući taj nalog za obustavu plaće s obzirom da Rješenje o ovrhi broj xxxxx/yyyy koje su poslali poslodavcu, sud poništio, tj. oslobodio me od daljnjeg plaćanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, tonyx je napisao:

Pretpostavljam da SVEA neće dobiti to rješenje.

Dobili su rješenje kao vjerovnici u postupku i to preko e-oglasne ploče.

Prije 1 minutu, tonyx je napisao:

Da li ih ja moram kontaktirati i poslati to?

Kontaktirajte ih, ali samo pisanim putem i to slati isključivo samo preporučeno sa povratnicom.

Prije 2 minuta, tonyx je napisao:

Ili će se svejedno oni naplatiti do kraja?

Tražite ih pismeno da se očituju o svome postupanju, zatim da hitno povuku prisilnu naplatu potraživanja preko plaće i da Vam sukladno odredbama Ovršnog zakona u roku 8 dana od dana zaprimanja Vašeg pismena vrate sva nezakonito naplaćena sredstva zajedno sa pripadajućom zakonskom zateznom kamatnom stopom, jer ćete u protivnom svoja prava potraživati na sudu i to u protuovršnom postupku sukladno čl. 62. Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija