Jump to content

odbijanje liječenja od ovisnosti o marihuani


Kiki2929

Preporučene objave

Pozdrav,dobio sam poziv da se javim na sud kako bi me uputili na liječenje od ovisnosti...naravno, na sudu ću se pojaviti, no zanima me sljedeće...

budući da radim ne mogu na to dolaziti pa me zanima da li je po vama ok da sutkinji kažem da ne mogu na to ići zbog posla i da mi odma taj dan kada dođem tamo to pretvori u novčanu kaznu ili će me dodatno malretirati sa tim glupim odlascima na pišanje a kao što sam napisao ne mogu, čudno mi je jer sam shvatio da neki ljudi odmah dobiju poziv iz bolnice? Lijep pozdrav, hvala.

slika 2.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam još jedno pitanje...ako ja odradim to liječenje da li mi se briše iz prekršajne evidencije ono što bi inače bilo 3 god od datuma presude ili mi svejedno to traje 3 god? Hvala,

i drot13, da li imaš sigurnu informaciju da je to tako, po konkretnom primjeru? Našao sam u zakonu o suzbijanju zloupotrebe droga 

https://www.zakon.hr/z/293/Zakon-o-suzbijanju-zlouporabe-droga 

čl.64. stavak 7 ) Počinitelj koji ne postupa u skladu s izrečenom zaštitnom mjerom iz stavka 2-5. ovog članka kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od najmanje 3000 kn 

ili zatvorom 10 dana, znači oko 3000 kn bi morao platiti? i da li postoji mogućnost smanjenja kazne na 2/3? Riječ je o prvom prekršaju a u članku 6 piše kao ono da može zaštitna mjera bez novčane kazne što je meni izrečeno, ali po toj logici onda se to ne odnosi na članak 6 nego od 2-5., znači morao bih platiti i kaznu za posjedovanje i za nepostupanje po izrečenoj mjeri? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija