Jump to content

Krivotvorenje službenog dokumenta i otkaz ugovora


cistka

Preporučene objave

Pozdrav svima. Lijepo vas molim za savijet. Primio sam obavijest o izvandrednom otkazu ugovora radi iskrivljenog ponašanja radnika. Sve to izgleda službeno no to nije službena obavijest niti  sluzbena odluka poslodavca. U potpisu stoji ime i prezime predsjednika uprave a iznad potpisa je ispisano "Predsjednik uprave".

Predsjednik uprave (višečlana uprava) nije poslodavac niti ovlašten donositi takve odluke o otkazu ugovora. Mislio sam podignuti privatnu tužbu protiv njega osobno. No tu postoje i druge osobe koje su direktno ili indirektno sudjelovale u narušavanju i prekidu ugovora između poslodavca i radnika.

Imam papirnate dokaze (isto tako neslužbene isprave koje izgledaju kao sluzbene) na kojima su manje više sva imena udruženih osoba .

Kad se sve to zbroji tu ima hrpa raznih protuzakonitih radnji; od krivitvorenja dokumenata, lažnog predstavljanja (neslužbena pismena  ) udruživanje, prijevara, obmana... Ne znam ni sam ...

Molim vas dajte mi neku smjernicu.

Hvala puno!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam upozorenja bez ikakve mogunosti obrane... Da je poslodavac davao otkaz bio bi to redovan otkaz. No kao sto sam naveo otkaz mi nije dao poslodavac nego predsjednik uprave... Njega osobno imenom i prezimenom zelim tuziti. Kome se obratiti i kako? Drzavno odvjetnistvo? Osobno? Preko odvjetnika?

Po kojoj osnovi bi išla takva prijava? Treca strana se uplice u neciji ugovorni odnos i namjerno ga uništava.

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija