Jump to content

odvjetnički troškovi vanbračna zajednica


zmodri11

Preporučene objave

Županijski potvrdio prvostupanjsku presudu bez obrazloženja kao i prvostepeni. Revizije predane, budući da po rješenju sam ja dužan tužiteljici 400 000 kn  (povećali vrijednost spora i nisu mi uopće priznali, čak ni spomenuli 50 000 kn koje sam tužiteljici vratio s kamatama i to prije pokretanja spora. To su mi uglavnom revizijski razlozi. Presuda stvarno nema nikakve veze kao povečanje imovine tuženog. Imao sam vlasništvo stanbenog prostora cca 100 m2  i 500 m2 terena. (prije navodne vanbračne zajednice) uopće mi nije jasno kakvo je to povečanje ako ja po ovoj presudi nemam više ništa?  Djecu mi je također tužila za vanbračnu zajednicu malodobnu djecu, sad je dužna mlađem 400 000 kn, starijem 70 000 kn sudskih troškova te još duga ima cca 50 000 kn za najamninu i rezijske troškove (plus kamate za 10 godina.

Mislim da je sud donio arbitražnu presudu.

Budući da tužiteljica i ja ne vidimo tu nekog interesa  povukli bi revizije i odrekli se potraživanja.

Moj me odvjetnik ništa ne traži jer sam mu do sad sve placao za zastupanje, ali njen odvjetnik pristaje na sporazum ali traži mene da mu platim jer ona kao nema novaca  ( s odvjetnikom je ugovorila 30 % od dobivenog. ako izgubi ništa da joj neće naplatiti  )

9 godina je vodio spor i kaže nisam radio za čavle.

Pitanje : smije li on ispostavit račun kod takvog sporazuma , a i ne vidim tu neku tužiteljičinu dobit .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, zmodri11 je napisao:

smije li on ispostavit račun kod takvog sporazuma , a i ne vidim tu neku tužiteljičinu dobit

Iz opisanog je i više nego jasno da je odvjetnik ispunio svoj zadatak. 

Naime, parnične stranke mogu svoje međusobne odnose urediti drugačije od onog kako je to određeno izrekom presude, međutim se to u konkretnom slučaju neće negativno odraziti na odvjetnikovo potraživanje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija