Jump to content

Kažnjavanje i posao u državnoj službi


MalaMaljinica

Preporučene objave

Poštovani,

 

ispričavam se ako objavljujem post na krivom topicu.

Moje pitanje odnosi se na sljedeću situaciju. Imamo problematičnog člana obitelji te smo na centru za soc. skrb u razgovoru s djelatnicom dobili potvrdu kako definitivno imamo pravo tražiti savjetovanje, na temelju kojeg će policija reagirati s obzirom da po njima postoji osnova da se radi i onitelj. nasilju. Taj član obitelji radi u državnoj službi (ili javnoj, nisam sigurna točno kako se kvalificira to radno mjesto- zaposlenik je na fakultetu). Djelatnica CZSS-a je rekla da će, ako se dokaže krivnja, 4 godine biti evidentiran kao obiteljski nasilnik. Mene zanima što bi to značilo za njegovo zaposlenje?

Da li automatski gubi ovaj posao koji ima ili se "samo" sljedeće 4 godine neće moći javljati na natječaje gdje se traži potvrda o nekažnjavanju?

 

Svaki savjet i mišljenje je dobrodošlo. Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izgubiti posao može u onom momentu kada poslodavac zaprimi obavijest o pravomoćnoj osudi, a na natječaje se može javljati, međutim neće ispunjavati uvjete po natječaju.

Mišljenja sam da ne trebate odustati od postupanja, jer ovo je oblik sankcije u odnosu na počiniteljevo ponašanje. Obiteljski nasilnik neće stati sam od sebe, prema tome iskoristite sve što Vam je na raspolaganju da bi se zaštitili, jer imate pravo na to, imate pravo na mir i svoje dostojanstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno.

Dakle, poslodavac ce u ovom slucaju automatizmom zaprimiti obavijest i automatizmom mu mora dati otkaz?  Da li sam ispravno shvatila?

I ja mislim da cu morati usprkos tome "ici do kraja", jer koliko sam se raspitala, nema bas drugih nacina da se problem rijesi, a da ne ukljucuje posredstvo policije i kaznjavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, MalaMaljinica je napisao:

Dakle, poslodavac ce u ovom slucaju automatizmom zaprimiti obavijest i automatizmom mu mora dati otkaz?  Da li sam ispravno shvatila?

Ne postoji obveza da sud nakon izrečene kazne o tome obavijesti i poslodavca.

prije 1 sat, MalaMaljinica je napisao:

I ja mislim da cu morati usprkos tome "ici do kraja", jer koliko sam se raspitala, nema bas drugih nacina da se problem rijesi, a da ne ukljucuje posredstvo policije i kaznjavanje.

Nemojte se dati obeshrabriti. Prije ili poslije Vas ova radnja čeka, pa prema tome bolje prije okončati nasilje koje nitko ne zaslužuje, pa tako ni Vi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , MalaMaljinica je napisao:

j član obitelji radi u državnoj službi (ili javnoj, nisam sigurna točno kako se kvalificira to radno mjesto- zaposlenik je na fakultetu). Djelatnica CZSS-a je rekla da će, ako se dokaže krivnja, 4 godine biti evidentiran kao obiteljski nasilnik. Mene zanima što bi to značilo za njegovo zaposlenje?

Da li automatski gubi ovaj posao koji ima ili se "samo" sljedeće 4 godine neće moći javljati na natječaje gdje se traži potvrda o nekažnjavanju?

Ako bude prekršaj potvrda će mu bit čista.Bit će evidentiran kod suda i policije.I da bude kaznena prijava neće automatski izgubit posao.Da radi u osnovnom ili srednješkolskom obrazovanju bila bi druga priča.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Državna služba - pravomoćnom kaznenom presudom otkazuje se ugovor o radu. I to ako nije uvjetna. Čl. 137. zakona o državnim službenicima. 

Prekršajnom osudom ne. 

Javna služba - nije zakonski propisano da se automatizmon gubi posao. Mogući su unutarnji pravilnici službe koji to pitanje reguliraju. 

U konkretnom slučaju, djelatnica aludira na prekršajnu prijavu. Vjerojatno. U tom slučaju mislim da posao neće izgubiti. Svakako mu može narušiti ugled i štetiti u budućnosti, ali glede zaposlenja, mislim da neće biti problema. Čak i kod javljanja na druge natječaje gdje se ne traže potvrde poput ove za srednje i osnovne škole koju sivko spominje. 

 

uređeno: od atomic95
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija