Jump to content

Kupnja zemljišta sa teretom


Mucko

Preporučene objave

1. Imam na ponudi neko zemljište oko 2 hektara . E sad u teretovnici ima vlasnik zabilježbu od banke , i ne plaća kredit to znam . Da li se to može kupiti ? Ako da kako to ide i sta sve treba ? 

2. Također isto imam na ponudi zemljište na kojemu je teret od porezne . Muž od žene je bio vlasnik . On je umro . Sad je njegova žena vlasnik i ona bi to prodala . Koji je tu postupak ? Novci idu porezni za vrijednost nekretnine ili ? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 45 minuta, Matrix je napisao:

Kupoprodaju možete sklopiti neovisno o upisanom teretu, no prije toga prikupite informaciju o visini duga i za isti umanjite kupoprodajnu cijenu, tako da dug izmirite upravo Vi. 

Veći je problem da su ti dugovi po 100.000 kn i vise . U prvom slučaju je preko 100.000€ Dug prema banci . 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, Borbena7 je napisao:

Zabilježba tereta ne mora odgovarati stvarnoj vrijednosti duga, odnosno dug može biti i veći i manji od te zabilježbe.

 

da znam ali nisu prevelika odstupanja od te cifre to znam jer su mi ti ljudi rekli koliko su dužni . Ovaj koji prodaje , a ima zabilježbu od banke vjerovatno bude na prodaju jer se vodi spor na sudu . Sad je samo pitanje kada bude dražba .

danas zvao poreznu i rekli mi da moram njima uplatiti vrijednost nekretnine . Normalno koliko porezna procijeni toliko im kao uplatim i oni brišu zabilježbu sa te čestice . 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, Borbena7 je napisao:

Svakako provjerite i sudske troškove u tom postupku, jer oni s obzirom na vrijednost predmeta spora znaju postići poprilične iznose.

To mi je najbolje kada bude dražba , samo je pitanje kada bude , jer se  spor vodi 5 godina . Neznam jel se može dogovoriti s bankom da otkupim njihov dug u vrijednost toga zemljišta 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija