Jump to content

Općina uzurpirala moj posjed!


idvi

Preporučene objave

Prokopana mi je parcela na pola..i to bez mog znanja.. obavjesti i mog pristanka!?

Parcelu je sada vrlo teško obrađivat.

Žalio sam se svim mjerodavnima ali objašnjenje je bilo da su "pročistili" kanal ili neki "potočić" koji nije postajao ni tada a ni sada.

Posjedujem Situacioni plan iz 1981 kada se namjeravao graditi vikend objekt na kojem nema upisan nikakav potočić niti kanal. Sve je to dostavljeno općinskim mjerodavnim osobama.

Do sada ništa nisu poduzeli niti me uputili kako da obrađivam zemlju. Parcela nije građevno zemljište već oranica.

Neznam što da poduzmem a namjera mi je da obrađujem moju zemlju.

Hvala!

Situac plan Vukovo selo.jpg

Vukovo selo.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nije prošlo 30 dana od dana Vašeg saznanja za čin smetanja Vašeg posjeda, možete općinu tužiti za smetanje posjeda i tražiti da uspostavi ranije posjedovno stanje (tj. da popravi štetu) i da se suzdrži od daljnjeg smetanja. Međutim, pitanje je što ako je zaista bilo potrebno provesti navedeno smetanje radi odvodnje oborinskih voda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, idvi je napisao:

nažalost nema komentara..savjeta..:-?

Za kvalitetan savjet je potrebno navesti točne činjenice pri čemu se može dati općeniti odgovor koji odgovara pitanju kao što je i dala Ruby, no kad se uđe dublje u problematiku onda ovo,

, idvi je napisao:

Žalio sam se svim mjerodavnima ali objašnjenje je bilo da su "pročistili" kanal ili neki "potočić" koji nije postajao ni tada a ni sada.

 baš i nije točno. Naime, nekakov kanal je postojao te je isti vidljiv i na digitalnoj snimci iz 2015 (priložena slika), čak odokativno i u večem obimu od prokopanog trenutno, što bi povlačilo činjenicu da je isti ucrtan u kanalsku mrežu Općine. Kada se uzme u obzir da je dio obveza JLS održavanje kanalske i prometne mreže dolazimo do pitanja jesu li baš uzurpirali vaš posjed.

laduć.jpg

Nažalost kanalska mreža nije dostupna online, no jesu odluke o javnim natječajima Općine za održavanje kanalske mreže iz čega proizlazi da ni kod vas nisu baš došli slučajno .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
Dana 19. 11. 2019. u 13:09, Spitfire je napisao:

Za kvalitetan savjet je potrebno navesti točne činjenice pri čemu se može dati općeniti odgovor koji odgovara pitanju kao što je i dala Ruby, no kad se uđe dublje u problematiku onda ovo,

 baš i nije točno. Naime, nekakov kanal je postojao te je isti vidljiv i na digitalnoj snimci iz 2015 (priložena slika), čak odokativno i u večem obimu od prokopanog trenutno, što bi povlačilo činjenicu da je isti ucrtan u kanalsku mrežu Općine. Kada se uzme u obzir da je dio obveza JLS održavanje kanalske i prometne mreže dolazimo do pitanja jesu li baš uzurpirali vaš posjed.

laduć.jpg

Nažalost kanalska mreža nije dostupna online, no jesu odluke o javnim natječajima Općine za održavanje kanalske mreže iz čega proizlazi da ni kod vas nisu baš došli slučajno .

Poštovani!

Moram da Vam zahvalim na odgovoru! Malo je zakašnjelo ali uvijek pali :)

Prikazali ste digitalnu snimku iz 2015g..a ja sam priložio situacioni plan iz 1981g na kojem nije ucrtan nikakav kanal ili nešto slično..a ni vizuelnim pregledom nije viđeno ništa slićno nekom kanalu..!?

Situacioni plan je tražen radi izgradnje objekta kao što se i vidi na samom planu. Kanal je iskopan 2010g (?) bez mog znanja.

Sad mi stvarno ništa nije jasno.

L.P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija