Jump to content

Otkaz ugovora o najmu, hitno


sunmoonstars

Preporučene objave

Poštovani,

hitno mi treba odgovor. Naime, najmoprimac sam i otkazan mi je ugovor o najmu zato što nisam na vrijeme platila dvije najamnine. Režije su plaćane na vrijeme.

Najmodavac mi je putem odvjetnika elektroničkom poštom poslao raskid ugovora u kojem piše da se moram iseliti za 15 dana.

Je li se raskid smije/može poslati električkom poštom ili?

Zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sunmoonstars je napisao:

U ugovoru piše ... pismenom obliku, preporučenom pošiljkom s povratnicom ili osobno uz potpis drugoj ugovornoj strani."

Ovo što piše u ugovoru je u skladu sa Zakonom, a postupanje najmodavca putem odvjetnika je protuzakonito. Naime, najmodavac je dužan dati otkaz ugovora o najmu stana u pisanom obliku s obrazloženjem, neposredno uz potpis najmoprimca ili poštom preporučeno. A ako najmoprimac odbije primiti pisani otkaz, otkazni rok počinje teći od dana kada je obavijest o otkazu predana na pošti.

, sunmoonstars je napisao:

Naime, najmoprimac sam i otkazan mi je ugovor o najmu zato što nisam na vrijeme platila dvije najamnine.

Sa ovakvim ponašanjem ispunili ste zakonski uvjet za otkaz ugovora o najmu tj. najmodavac može otkazati ugovor o najmu stana ako najmoprimac ne plati u ugovorenom roku najamninu i druge ugovorene troškove u svezi sa stanovanjem. Međutim i ovdje ima propusta najmodavca, jer Vam on ne može otkazati ugovor o najmu stana iako je ispunjen ovaj uvjet, ako Vas nije prethodno pisano opomenu da u roku od 30 dana otklonite razloge za otkaz. Jedino najmodavac ima pravo otkazati ugovor i bez ovakve opomene, ako najmoprimac više od dva puta postupi suprotno ugovoru, odnosno Zakonu.

, sunmoonstars je napisao:

Najmodavac mi je putem odvjetnika elektroničkom poštom poslao raskid ugovora u kojem piše da se moram iseliti za 15 dana

Osim što se otkaz ne šalje na ovaj način, kako sam Vam naprijed pojasnila, i ovdje imate propust najmodavca. Naime, rok za iseljenje najmoprimca u ovakvom slučaju je 3 mjeseca, a otkazni rok počinje teći prvoga dana sljedećeg mjeseca od mjeseca u kojem je otkaz primljen. Ako se najmoprimac ne iseli iz stana u otkaznom roku, najmodavac može nadležnom sudu podnijeti tužbu za iseljenje najmoprimca.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovo što piše u ugovoru je u skladu sa Zakonom, a postupanje najmodavca putem odvjetnika je protuzakonito. Naime, najmodavac je dužan dati otkaz ugovora o najmu stana u pisanom obliku s obrazloženjem, neposredno uz potpis najmoprimca ili poštom preporučeno. A ako najmoprimac odbije primiti pisani otkaz, otkazni rok počinje teći od dana kada je obavijest o otkazu predana na pošti.

Sa ovakvim ponašanjem ispunili ste zakonski uvjet za otkaz ugovora o najmu tj. najmodavac može otkazati ugovor o najmu stana ako najmoprimac ne plati u ugovorenom roku najamninu i druge ugovorene troškove u svezi sa stanovanjem. Međutim i ovdje ima propusta najmodavca, jer Vam on ne može otkazati ugovor o najmu stana iako je ispunjen ovaj uvjet, ako Vas nije prethodno pisano opomenu da u roku od 30 dana otklonite razloge za otkaz. Jedino najmodavac ima pravo otkazati ugovor i bez ovakve opomene, ako najmoprimac više od dva puta postupi suprotno ugovoru, odnosno Zakonu.

Osim što se otkaz ne šalje na ovaj način, kako sam Vam naprijed pojasnila, i ovdje imate propust najmodavca. Naime, rok za iseljenje najmoprimca u ovakvom slučaju je 3 mjeseca, a otkazni rok počinje teći prvoga dana sljedećeg mjeseca od mjeseca u kojem je otkaz primljen. Ako se najmoprimac ne iseli iz stana u otkaznom roku, najmodavac može nadležnom sudu podnijeti tužbu za iseljenje najmoprimca.

 

Znači da obavijest o raskidu ugovora ne vrijedi?! 

Kako nisam izašla iz stana po toj obavijesti (prije 4 dana istekao rok) preko Elektre je isključio struju. Je li to legslno.?

Inače, iseljavam kroz nekoliko dana.

Zahvaljujem na pomoći i odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija