Jump to content

Ovrha radi amexa


Petra Pan

Preporučene objave

Dobar dan, molim vas za pomoć, dugujem americanu 60000kn,pokušala sam dogovoriti obročnu otplatu al neuspješno. Prije par dana sam dobila Prijedlog za ovrhu od javnog bilježnika, nažalost nemam toliko za platit u roku 8 dana, i sad pretpostavljam slijedi blokada računa. Dali mogu već sad otvoriti zaštićeni račun ili trebam čekat da blokiraju? Dali mogu vidjeti preko internet bankarstva dsli je blokiran račun? Imam punomoć na suprugov tekući i na kćerin žiro račun, dok ona ne navrši 18 godina, koliko sam shvatila iz postova blokiraju se samo oni vezani uz moj OIB jel tako? I još samo pitanje, naknada za stalnog sezonca, dali je ona zaštićena od ovrhe, dali itko zna? Nekretnine nemam, živimo kod suprugove obitelji na odvojenom katu, nije na njega ništa. Suprug je samo vlasnik polovice poslovnog prostora, drugi vlasnik je njegov brat, to su naslijedili od pokojnog oca, ukoliko se odluce na ovrhu imovine dali mogu ovršiti i to? 

Hvala Vam puno unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Petra Pan je napisao:

Prije par dana sam dobila Prijedlog za ovrhu od javnog bilježnika, nažalost nemam toliko za platit u roku 8 dana, i sad pretpostavljam slijedi blokada računa.

Prije blokade račun ovo rješenje o ovrsi koje ste zaprimili mora postati pravomoćno i ovršno. Ukoliko Vam nije istekao rok za prigovor možete poslati javnom bilježniku prigovor, a sadržajno neka bude molba za odgodu ovrhe ili za obročnu otplatu. Naime, na ovaj način ćete ˝kupiti˝ nešto vremena dok to rješenje o ovrsi postane pravomoćno, jer javni bilježnik mora spis poslati na sud, a sud mora utvrditi da nije u pitanju prigovor, pa može proći i par mjeseci dok se to utvrdi.

prije 2 sati , Petra Pan je napisao:

Dali mogu već sad otvoriti zaštićeni račun ili trebam čekat da blokiraju?

Trebat čekati da Vam račun bude blokiran.

prije 2 sati , Petra Pan je napisao:

Dali mogu vidjeti preko internet bankarstva dsli je blokiran račun?

Vjerujem da možete.

prije 2 sati , Petra Pan je napisao:

Imam punomoć na suprugov tekući i na kćerin žiro račun, dok ona ne navrši 18 godina, koliko sam shvatila iz postova blokiraju se samo oni vezani uz moj OIB jel tako?

Tako je, blokiraju se samo Vaši računi, jer za dug odgovarate svojom imovinom.

prije 2 sati , Petra Pan je napisao:

ukoliko se odluce na ovrhu imovine dali mogu ovršiti i to? 

Ne, samo ono što je u Vašem vlasništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Prije blokade račun ovo rješenje o ovrsi koje ste zaprimili mora postati pravomoćno i ovršno. Ukoliko Vam nije istekao rok za prigovor možete poslati javnom bilježniku prigovor, a sadržajno neka bude molba za odgodu ovrhe ili za obročnu otplatu. Naime, na ovaj način ćete ˝kupiti˝ nešto vremena dok to rješenje o ovrsi postane pravomoćno, jer javni bilježnik mora spis poslati na sud, a sud mora utvrditi da nije u pitanju prigovor, pa može proći i par mjeseci dok se to utvrdi.

Trebat čekati da Vam račun bude blokiran.

Vjerujem da možete.

Tako je, blokiraju se samo Vaši računi, jer za dug odgovarate svojom imovinom.

Ne, samo ono što je u Vašem vlasništvu.

Hvala Vam puno na odgovoru. Rješenje sam primila u četvrtak, znači imam još vremena. To šaljem poštom javnom bilježniku pretpostavljam preporukom? Dali postoji neka shema pisma ili? Hvala vam puno na ovoj ideji, to ću i napisati, barem da dobijem par mjeseci dok opet ne počnem raditi. 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Petra Pan je napisao:

Rješenje sam primila u četvrtak, znači imam još vremena.

Imate vremena do petka 22.11. u ponoć, i nemojte žuriti, što kasnije u ovom roku pošaljete to bolje. 

Prije 2 minuta, Petra Pan je napisao:

To šaljem poštom javnom bilježniku pretpostavljam preporukom?

Šaljete javnom bilježniku, a pozivate se na svoj poslovni broj rješenja o ovrsi. Možete slati poštom i to preporučeno i s povratnicom, a možete odnijeti i osobno javnom bilježniku. Svakako šaljete u tri primjerka.

Prije 4 minuta, Petra Pan je napisao:

Dali postoji neka shema pisma ili?

Nema posebnog pravila. Pismeno nazovite prigovorom, a u njemu obrazložite da predlažete odgodu provedbe ovrhe, jer ste voljni obročno otplaćivati dug tj. da predlažete da se prigovor dostavi ovrhovoditelju na očitovanje radi predočenog obročnog plana. I navedite da tražite oslobađanje od plaćanja sudskih pristojbi (to je u odnosu na prigovor i rješenje suda povodom njega) zbog izuzetno teške financijske situacije. Ovo što sam navela bi bila osnova, a Vi je slobodno možete doraditi i dodatno obrazložiti.

Prije 9 minuta, Petra Pan je napisao:

Hvala vam puno na ovoj ideji, to ću i napisati, barem da dobijem par mjeseci dok opet ne počnem raditi. 

Molim ;-) Ovo su više pravne praznine nego ideje, ali mogu Vam poslužiti dok ne počnete raditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija