Jump to content

Kaznena prijava?


malone

Preporučene objave

Dakle ja sam u inozemstvu, predstavlja me odvjetnik. Na ostavinskoj raspravi moj brat izjavljuje da je novac od prodaje imovine mojih roditelja stavio na svoj racun dok je mama bila ziva i orocio. Mama je bila nepokretna i tako je moj brat mogao koristiti novac ako je mami bilo potrebno.

Na raspravi javni biljeznik ne stavlja u rijesenje i ne trazi od mog brata da dostavi broj racuna. Po rijesenju ja stavlajm prigovor nakon sto sam ubijedio svog odvjetnika, moj odvjetnik kaze da ce traziti preotvaranje oporuke i nakon toga, moj odvjetnik govori da je javni biljeznik ipak odlucio poslati na sud ( jer se moj brat ne javlja) i da ja tamo trazim svoja prava koja polazem sto se tice imovine.

Moje pitanje je mogu li ja kazneno prijaviti javnog biljeznika sto je unatoc tome sto je moj brat dao izjavu, istu nije stavila u zapisnik, nije preotvorila oporuku nego prolongirala sve.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To bi znacilo da izjavu mog brata da je novac na njegovom racunu i da to nije uslo u zapisnik i u rijesenje, je posve nebitno i relevantno za moj ostavinski dio?  A sada ce sudac odlucivati i na kraju ga ja moram tuziti? Ne kuzim logiku da li molim vas mozete pojasniti jeziikom smrtnika  jer ne razumijem?

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Javni bilježnik je za ostavinske postupke tek povjerenik suda, a jedino sud ima ovlasti odlučivati po prigovorima i donositi odluke o tome hoće li se ili nešto uvrstiti u rješenje o nasljeđivanju ako o tome postoji spor stranaka. Dakle, kad bi javni bilježnik postupio na svoju ruku, prekoračio bi ovlasti koje su mu dane zakonom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je dio maila mog odvjetnika;

"Dakle, iako je prigovor predan moj je prijedlog da zatražim preotvaranje rasprave. Naime, Vaš je brat na ročištu istaknuo činjenicu da postoji još jedan račun sa oročenim sredstvima (očito je da je to račun od prodaje lokala) a o čemu FINA nije dostavila podatak.

Na kraju se je njoj javio Vaš brat da se radi o računu koji je on otvorio na svoje ime. Prijedlog preotvaranja bi bio zbog te činjenice a mogli bi tada riješiti i pitanje stana na način da recimo stan ostane u suvlasništvu ali da se Vama priznaju ulaganja -  i da dobijete veći novčani iznos - jasno morali bi dogovoriti koji bi to iznos bio i Vaš bi brat takav prijedlog morao prihvatiti.,,

Recite mi koje ovlasti i kada se je to moj brat javio?  Ako nije na ostavinskoj rekao da je stavio novac na svoj racun onda kada se je on njoj javio i ako je, zasto nije pitala i on dao broj racuna. 

Kako se to netko na kraju javi javnom biljezniku?    

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , malone je napisao:

Moze li se na prigovor napraviti dodatak kojim bih mogao dodati jos stvari koje me muce?

Protiv rješenja koje je kao povjerenik suda u ostavinskom postupku donio javni bilježnik dopušten je prigovor u roku od 8 dana od dana dostave rješenja strankama, pa ukoliko Vam je ovaj rok prošao, tada će prigovor (kako ga Vi nazivate dodatak) sud odbaciti kao nepravovremen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Prije 2 minuta, malone je napisao:

Pitanje za vas, rekli ste da moze, odvjetnik govori ,,Dopuna prigovora izvan roka nije predviđena zakonom"

Sto je po pravu, jel moze ili ne?  Mozete li mi pojasniti, hvala!

Kako sam Vam i navela u ovoj objavi

, Borbena7 je napisao:

Protiv rješenja koje je kao povjerenik suda u ostavinskom postupku donio javni bilježnik dopušten je prigovor u roku od 8 dana od dana dostave rješenja strankama, pa ukoliko Vam je ovaj rok prošao, tada će prigovor (kako ga Vi nazivate dodatak) sud odbaciti kao nepravovremen.

Znači, kako Vam i odvjetnik kaže, nije predviđena zakonom, jer je izvan roka i odbaciti će se kao što bi se i odbacio prigovor koji je izvan roka tj. kao nepravovremena dopuna. U protivnom bi stranke mogle u nedogled slati dopune i dopune prigovora ili žalbi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

,,Lažni iskaz na temelju kojeg je povrijeđeno pravo dugoga KZ sankcionira" . Ako je istinita tvrdnja koju sam nasao na forumu iz jednog ostavinskog procesa iz 2009, onda slijedi da ako je moj brat dao iskaz i nije naveo svoj racun na koji je stavio novac od majke, dao lazni iskaz? Jer po rijesenju o nasljedivanju toga racuna i novaca tamo nema. A da li je on to izjavio a netko ga savjetovao ja to ne mogu tvrditi .Da li bi to bilo dovoljno za  pokretanje istrage? I kome bi to trebalo prijaviti? Ili da stisnem zube presutim i cekam za godinu dvije dana da sudac odluci vratiti na pocetak ostavinski proces i da tamo odlucno kazem da nema novca koji nedostaje?

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Vidite čl. 305. Kaznenog zakona. Je li on bio formalno ispitan kao svjedok? Ja bih rekla da nije, on je stranka u postupku, a tada se njegov iskaz sankcionira samo ako se na tom dokazu temelji konačna odluka u postupku.

Mislim da je konacna odluka kada je ispisano rijesenje o nasljedivanju. Jer tamo su davane izjave i tamo je doneseno rijesenje. A u rijesenju nije naveden taj racun sa novcem.Vjerujem da ste to mislili pod konacno rijesenje?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Hvala jer moj brat nije prijavio novac od prodaje poslovnog prostora na ostavinskoj tj. tekao je da postoji neki racun. Cijelu pricu imate prije u objavama. Pa sada su mi odbili tuzbu jer je to ,,pausalna izjava" a ja nisam nista napravio tj. moj odvjetnik.

Ali nije nista napravio niti moj brat jer novac od lokala postoji na njegovom racunu koji je orocio a nije ga prijavio sve je rekla kazala u razgovoru sa javnom biljeznicom i kako je rekla sutkinja koja je odbila tuzbu pausalno.

A on po cl.305 kaznenog zakona svojom izjavom je lazno svjedocio i donesena je konacna odluka u postupku.

Jer imam dokaz da je lokal bio od moga oca, poslije smrti je bio na mami a imam dokaz kada je prodan, koji agent za nekretnine i za koliko novaca. I tko je bio prodavatelj u ime majke.

Samo se prati trag novca jer novac postoji.

 

Ako ste procitali gornji clanak da li mi netko moze reci ako idem u dobrom smjeru za napisati prijavu. I ako su dobri dokazi korespodencija izmedju mene i brata o prodaji lokala,cijeni i datumu i izmedju mene i odvjetnika. Gdje ga upoznajem sa slucajem i navodim sto ce ostati u ostavinskoj masi poslije smrti mone majke? I sva kasnija dopisivanja?

I sto bih eventualno trebao jos dodati?

Hvala

 

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Vidite čl. 305. Kaznenog zakona. Je li on bio formalno ispitan kao svjedok? Ja bih rekla da nije, on je stranka u postupku, a tada se njegov iskaz sankcionira samo ako se na tom dokazu temelji konačna odluka u postupku.

Prosle objave sam pisao na temelju ovog clanka jer mislim da se moj brat upravo tu nalazi. Samo bih trebao pomoc sto tocno dostaviti u prijavi?

 

 

Ako ste procitali gornji clanak da li mi netko moze reci ako idem u dobrom smjeru za napisati prijavu. I ako su dobri dokazi korespodencija izmedju mene i brata o prodaji lokala,cijeni i datumu i izmedju mene i odvjetnika. Gdje ga upoznajem sa slucajem i navodim sto ce ostati u ostavinskoj masi poslije smrti mone majke? I sva kasnija dopisivanja?

I sto bih eventualno trebao jos dodati?

Hvala

 

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Vidite čl. 305. Kaznenog zakona. Je li on bio formalno ispitan kao svjedok? Ja bih rekla da nije, on je stranka u postupku, a tada se njegov iskaz sankcionira samo ako se na tom dokazu temelji konačna odluka u postupku.

Prosle objave sam pisao na temelju ovog clanka jer mislim da se moj brat upravo tu nalazi. Samo bih trebao pomoc sto tocno dostaviti u prijavi?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste procitali gornji clanak da li mi netko moze reci ako idem u dobrom smjeru za napisati prijavu. I ako su dobri dokazi korespodencija izmedju mene i brata o prodaji lokala,cijeni i datumu i izmedju mene i odvjetnika. Gdje ga upoznajem sa slucajem i navodim sto ce ostati u ostavinskoj masi poslije smrti mone majke? I sva kasnija dopisivanja?

I sto bih eventualno trebao jos dodati?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Vidite čl. 305. Kaznenog zakona. Je li on bio formalno ispitan kao svjedok? Ja bih rekla da nije, on je stranka u postupku, a tada se njegov iskaz sankcionira samo ako se na tom dokazu temelji konačna odluka u postupku.

Prosle objave sam pisao na temelju ovog clanka jer mislim da se moj brat upravo tu nalazi. Samo bih trebao pomoc sto tocno dostaviti u prijavi?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija