Jump to content

Zatvaranje ovrhe i potraživanja za alimentaciju


Amiramida

Preporučene objave

Pozdrav. 

Zbog ne plaćanja alimentacije u jednom razdoblju mog života otac ima ovrhu na fini te automatsku naplatu djela duga i alimentacije preko mirovinskog. 

S obzirom da smo uspjeli postići dogovor te bi on sve dugove prema meni zatvorio odjednom, uzimanjem kredita, zanima me kako je najlakše, a da obje strane budu pravno i financijski zaštićene, to napraviti?

Po mogućnosti da se izbjegne sud i pravnici na bilo koji način te da ne bude dugotrajan proces.

Može li se kod javnog bilježnika napisati nagodba, ako da što treba sadržavati? 

Također, postoji li mogućnost da kada se napravi ta nagodba da otac sve može zatvoriti sam odnosno da ja ne moram ići po institucijama pojedinačno zatvarati?

S obzirom da sam sad zaposlena te alimentaciju više ne primam to nije problem. 

Hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvobitno je bilo preko suda putem ovršnog prijedloga na fini.

Međutim, zbog prošlog dogovora obustavila sam ovrhu na fini pod uvjetom da otac, dobrovoljno, preko mirovinskog plaća alimentaciju i ovrhu  za neplaćanje.

Zbog ne ispunjenja drugog djela dogovora u fini sam podnijela osobno zahtjev za pokretanje ovrhe prije 3 mjeseca. Zbog toga trenutno opet i dogovaramo uvijete.

Znači i jedan i drugi su osobno podnešeni u zadnjem obliku. 

U fini je trenutno ovrha za ne plaćanje razlike od 350kn tijekom dogovora (umjesto 1000kn alimentacije zadnjih 7 godina uplaćivao je 650kn +  850kn za dug koji je nastao u 3 godine koje uopće nije plaćana alimentacija dok su se roditelji rastavljali.) A u mirovinskom se vodi tih 1500kn. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači osobno moram ići u fini i povući isto. Također otac osobno mora u HZMO obustaviti svoje. 

Zanima me također, kako da ugovorom, nagodbom ili nečime zaštitimo se  međusobno od pokretanja novih postupaka? Znači u tome bi pisalo da su sve tražbine naplaćene, da je on prema meni podmirio sve obveze iz tih pravnih i ovršnih postupaka te da je to podmireno isplatom meni na ruke tim iznosom. Da ja više ne mogu pokretati postupke protiv njega za ostatak (jer dogovoreni iznos je manji od stvarnog duga prema meni) te da on meni na neki način ne može osporiti ništa ako jednog dana odluči? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija