Jump to content

Bolovanje, šifra A0


Crnooko

Preporučene objave

Poštovanje. Molim ako mi se može pomoći odgovorom. Na bolovanju sam pod šifom A0. Poslodavac je obaviješten. Jedna kontrola je porošla, sljedeća je za 2 dana. Voditelj me zove ljut zašto sutra ne dolazim na posao (inače sa njim želim imati što minimalniji kontakt jel je vrlo neugodna osoba koja stalno viče). Lječničke papire da je bolovanje otvoreno sam poslala u firmu. Zanima me dali je normalno da poslodavac pred postavi da ja u ponedjeljak dolazim raditi mada ga nisam obavijestila jer mi je bilo logično da ga obavijestim nakon zadnje kontrole kada ću znati kada će mi bolovanje biti zaključen. Da li poslodavac mora osigurati zamjenu za moju smjenu ili bi moja kolegica u poslovnici trebala raditi obje smjene? Molim Vas za savjet? Unaprijed hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako ste pravovremeno predali doznake i kako se vodite kao osoba na bolovanju, uistinu nema razloga da Vas poslodavac kontaktira, a još manje da Vas kontaktira da bi Vas prozivao da ste dužni doći raditi. Vaše bolovanje je Vaša privatna stvar, i niste nikome dužni polagati račune, zašto ste na bolovanju i što Vam je. Nadalje, zbog Vaše odsutnosti poslodavac je dužan zaposliti zamjenu, a ako ne to, svakako nije ovlašten tražiti od druge radnice da obavlja Vaše poslove i da radi tko za koliko sati dnevno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Imam jedno pitanje, na bolovanju sam par dana radi ozljede zgloba i nemogu hodati a prije nego sam se ozljedio i otisao na bolovanje ostalo je kod mene 90 eura od firme kod nene. Sada to traze odmah nazad inace se prijete da mi se placa nece isplatiti a ja nemogu do banke otici to uplatiti.  Koji vam je savjet i dali mi mogu ne isplatiti placu? Hvala na odgovoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Hrc111 je napisao:

Imam jedno pitanje, na bolovanju sam par dana radi ozljede zgloba i nemogu hodati a prije nego sam se ozljedio i otisao na bolovanje ostalo je kod mene 90 eura od firme kod nene. Sada to traze odmah nazad inace se prijete da mi se placa nece isplatiti a ja nemogu do banke otici to uplatiti.  Koji vam je savjet i dali mi mogu ne isplatiti placu? Hvala na odgovoru 

Pokušajte se s poslodavcem sporazumijeti da pričeka Vaš povratak sa bolovanja, a ako ne to, pokušajte vidjeti s njime da pošalje nekoga od kolega do Vas po novce ako mu je hitno. Sporazum je uvijek najbolje opcija.

 

Ima li poslodavac pisani dokaz da je nagedeni novac kod Vas? Radi li se npr. o dnevnom prometu ili slično?

 

Nadalje, poslodavcu ste naravno dužni predati iznos ukoliko se radi o novcu firme, a što se tiče uskraćivanja plaće nitko Vam isplatu iste za odrađeni period ne može uskratiti jer bi to bilo protuzakonito.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija