Jump to content

VIP ili A1


emka

Preporučene objave

Poštovani,

u postupku spajanja ove dvije firme došlo je dva računa na isti iznos i za isti mjesec. (12 mj. 2018)

Nakon zvanja u sjedište A1 na moj upit čemu isti računi rečeno mi je da se plati jedan.

Uplatila sam iznos ali na njihov stari poziv na broj /vip/.

Uplata nije proknjižena na taj mjesec nego na slijedeći (01 mj. 2019 račun mi je umanjen za iznos

koji je prebačen) međutim 12. mj. 2018 ostaje otvoren i nakon godinu dana mi šalju ovrhu od bilježničkog

ureda gdje su pridodati i  troškovi bilježnika (cca 450 kn). Ovo ne smatram svojom greškom, dok mi kod bilježnika

kažu da moram platiti a zatim potraživati od A1 natrag novce za bilježnički trošak. Na što da se pozovem u ovoj situaciji.

Molim vas pomoć. hvala. lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obračunato je dug sa pripadajućim troškom bilježnika ( troškovi bilježnika rascjepkani za svašta, kamata , trošak izrade

ovrhe i svašta....... ) 

zvala ih čak telefonom i tvrdila sam da sam platila, tek mi treća osoba javljanjem na telefon objasnila da je vjerojatno

bila riječ o pozivu na broj, dakle nisu se niti potrudili objasniti zašto su slali ovrhu preko bilježnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisala sam pravovremeno prigovor .

Rekli su mi u bilježničkom uredu da platim njihove troškove i glavnicu  jer je po A1 ostao otvoren

taj 12 mj. 2018 (uplatu su proknjižili na slijedeći mjesec -01. mj.2019) zato su i pokrenuli ovrhu (tu oni ne mogu ništa kao bilježnički ured) , a da onda tražim od A1 trošak bilježnika da mi vrate jer nije moja krivnja što su proknjižili uplatu u prvom mjesecu.

Zanima me na što ili koji članak se pozvati prema A1 da mi vrate trošak bilježnika. ??

Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nešto ovdje nije u redu. Ako su je kasnije proknjižili, to ne može biti razlog za ovrhu nekoliko mjeseci nakon toga. Ukoliko imate stvarno dug, tada je ovrha osnovana i troškovi javnog bilježnika su opravdani, te nema zakona koji Vas oslobađa od ove obveze. Ukoliko nemate dug, tada ovrha nije opravdana, pa nemate obvezu podmiriti ni glavnicu, ni troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Došle su dvije iste uplatnice sa starim pozivom na broj (VIP) i novim pozivom na broj ( A1)

Nakon poziva rekli su da se plati samo jedan račun jer je to ista firma koja je kasnije spojena u jednu. Uplaćujem  "krivu"

sa starim pozivom na broj koju nisu proknjižili na odgovarajući način. Istovremeno  taj iznos koji visi u 01. mj. 2019 pojavljuje kao

višak i zatvaraju račun od 01. mj. 2019. Račun od 12. 2018 ostaje neplaćen (visi kao dug) i šalju dokumentaciju u bilježnički sa kamatama da se naplati skupa sa bilježničkim troškovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
prije 1 sat , Svetlana98 je napisao:

Imala sam neki dug u vipu jas 2018 ja mislim, niko me ne zove niti mi je sta stiglo

Za što je točno dug, samo za internetsku liniju ili ste kupili i uređaj preko njih? Da li je ikad stiglo kakvo rješenje o ovrsi javnog bilježnika?

prije 1 sat , Svetlana98 je napisao:

da li je moguce da to zastari posto je sad a1 a ne vip? 

Ovo neće biti dovoljno za zastaru, jer se radi o pravnom sljedniku VIP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija