Jump to content

Rad u inozemstvu


nealaradosevic26

Preporučene objave

prije 3 sati , nealaradosevic26 je napisao:

Radila sam u Italiji s papirima s osobom oboljelom od Alzheimera. Bila sam prijavljena na 25 h tjedno. Pred 3 g. sam dobila mirovinu od 150 eura nakon 17 g. staža. Da li postoji mogućnost da ponesem tužbu protiv svog poslodavca zbog tako male mirovine.? 

- tocan datum rodjenja

- dali vam je tih 17 godina sav staz ili imate i staza u RH, ako da, koliko tocno staza imate u RH i primate li mirovinu i iz RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Talijanski mirovinski sustav je dosta kompliciran i rigidan, te je od 1992.god nekoliko puta dopunjavan i mijenjan i postajao je sve stroziji.

Na rijesenju koje ste dobili vezano za mirovinu sta vam tocno pise, koja vrsta mirovine:

 - starosnu mirovinu ( pensione di vecchiaia ) ili ako su ispunjeni određeni zahtjevi

- rane stare mirovine ( pensione anticipata ) ili na

- minimalna mirovina ( Integrazione al trattamento minimo )

- naknada za ranu mirovinu (A.PE Sociale - Anticipo Pensionistico)

ili pise nesto drugo

Moja pretpostavka je da ste u mirovinu otisli sa 70 godina starosti na datum 29.01.2017., god. jer u mirovinskom zakonu postoji dio u kojem pise:

"Ako je vaš prvi datum radnog osiguranja od siječnja 1996. godine, u nedostatku 20 godina doprinosa, imate pravo na starosnu mirovinu s najmanje 5 godina doprinosa i 70 godina života"

Nazalost radili ste sa smanjenim tjednim satima (25 sati) od punog radnog vremena i adekvatno tome uplacivani su vam doprinos za mirovinsko, na osnovu uplata za tih 17 godina izracunata vam je i adekvatna mirovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija