Jump to content

MOLIM HITNO ZA POMOĆ


admin.windrosedoo

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć! Naime ušao sam sa prijateljem u posao. Otvorili samo doo i ja sam ovlašteni zastupnik (zaposlen kao direktor istog doo). Otvorili smo restaurant, i sada nakon nekpog vremena on se želi povući iz posla. Zbog nešto lošije sezone ovdi ,usto prva godina restauranta (treba ga uhodati) firma je u dugovima.Ja nisam sebi isplaćivao plaće, a kao jamac platilac i meni je blokiran privatni račun jer se nisam nadao takvom nečemu! Molim Vas što da radim!!! Zbog neisplate plaća nisam plačao stanarinu(podstanar) dugujem i privatno i poslovno!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da je partner bio onaj koji je financirao cijeli pothvat. Vi imate opciju, ili nastaviti sami, eventualno naći novog partnera ili ugasiti taj d.o.o. da minimizirate štetu. Pregledajte možete li negdje smanjiti troškove, možete li negdje doći do prihoda restorana izvan sezone (i domaći moraju negdje jesti). Nažalost, ovo nije pravno pitanje, već pitanje poslovnog upravljanja, menadžmenta. Možda sa svojim vjerovnicima možete postići dogovor da Vas još malo pričekaju, ili da na neki način svoju restoransku uslugu kompenzirate s njima (ne znam možete li baš kuhati za stanarinu, ali sve vrijedi pokušati).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 57 minuta, admin.windrosedoo je napisao:

Molim Vas za pomoć! Naime ušao sam sa prijateljem u posao. Otvorili samo doo i ja sam ovlašteni zastupnik (zaposlen kao direktor istog doo). Otvorili smo restaurant, i sada nakon nekpog vremena on se želi povući iz posla. Zbog nešto lošije sezone ovdi ,usto prva godina restauranta (treba ga uhodati) firma je u dugovima.Ja nisam sebi isplaćivao plaće, a kao jamac platilac i meni je blokiran privatni račun jer se nisam nadao takvom nečemu! Molim Vas što da radim!!! Zbog neisplate plaća nisam plačao stanarinu(podstanar) dugujem i privatno i poslovno!!!

Možda je glupo ali recimo uvijek možete doregistrirati djelatnosti i raditi za Uber, Bolt, Glovo, Wolt. Na taj način možete doći do gotovine koja će vam pomoći da izgurate razdoblje. Ukoliko ne bude išao posao prijavite stečaj ali kao zaposlenik na temelju neisplaćenih plaća jer će vam onda trošak gašenja d.o.o. biti daleko manji. Vaše privatne dugove nažalost nije moguće izbristati sa d.o.o.-om. Kao što vam je @Ruby_Danderfluff savjetovala zatražite reprogram dugova.

@Ruby_Danderfluff Nisam upoznat s predstečajnim postupkom ali ukoliko podnese zahtjev za predstečaj da li onda vjerovnici moraju pregovarati s dužnikom o vraćanju dugova (naravno uzimajući u obzir njihovu dobru volju)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni su prisiljeni postupkom na to, prisiljeni su i otpisati dužniku dio dugova, i prihvatiti plan otplate preostalog duga kakav dužnik predlaže, naravno, ako ga vjerovnici prihvate u većini.

Međutim, korisnik nam ovdje nije rekao jesu li ispunjeni predstečajni ili stečajni razlozi (insolventnost, nelikvidnost, blokada dulja od 90 dana? Za trgovačko društvo, naravno, ne za njega osobno). Ako društvo, iako posluje s gubitkom, još uvijek relativno suvereno podmiruje svoje obveze, tada nisu ispunjeni predstečajni ili stečajni razlozi i to za njega još uvijek ne dolazi u obzir. 

Što se tiče njega osobno, može ići u stečaj potrošača, može dići kredit, brzu pozajmicu, dići novac na kreditnu karticu, otići u minus ako je to opcija za njega, privatno se zadužiti kod obitelji i prijatelja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija