Jump to content

Pogrešna ovrha


vicro

Preporučene objave

Danas oko 14h idem provjeriti stanje računa i vidim da je račun blokiran. Oko 15h na račun sjedne plaća, a oko 16:30h dobivam poruku FINE u e-Građani da mi je račun blokiran zbog ovrhe HT-a. Sav u šoku, jer s HT-om nikada nisam poslovao, nazovem njihovu korisničku službu i zamolim ih da provjere o čemu se radi. Oni me uopće ne uspjevaju naći u sustavu i govore da nemaju evidentiran nikakav dug niti ovrhu po mom OIB-u. Kažu da će moj prigovor proslijediti u pravnu službu, ali da odgovor neće stići prije ponedjeljka. 

Naravno, FINA će mi uredno naplatiti svoju naknadu za provođenje ovrhe, iako sam očito blokiran greškom.

I što sad učiniti? Počinje vikend, do novca ne mogu, a ni kriv ni dužan...

 

uređeno: od vicro
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , vicro je napisao:

Danas oko 14h idem provjeriti stanje računa i vidim da je račun blokiran. Oko 15h na račun sjedne plaća, a oko 16:30h dobivam poruku FINE u e-Građani da mi je račun blokiran zbog ovrhe HT-a. Sav u šoku, jer s HT-om nikada nisam poslovao, nazovem njihovu korisničku službu i zamolim ih da provjere o čemu se radi. Oni me uopće ne uspjevaju naći u sustavu i govore da nemaju evidentiran nikakav dug niti ovrhu po mom OIB-u. Kažu da će moj prigovor proslijediti u pravnu službu, ali da odgovor neće stići prije ponedjeljka. 

Naravno, FINA će mi uredno naplatiti svoju naknadu za provođenje ovrhe, iako sam očito blokiran greškom.

I što sad učiniti? Počinje vikend, do novca ne mogu, a ni kriv ni dužan...

 

Ništa ne možete do ponedjeljka. Eventualno ako imate novca na računu da pokrijete dug odblokirati će vam račun kada se naplate HT i FINA. Kada dođe odgovor od pravne službe i ukoliko se pokaže da stvarno niste ništa imali tj da niste vi bili dužni podnesite zahtjev za povrat sredstava. Novac koji vam je FINA uzela za naknade nećete dobiti natrag.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate otici u FINA-u i traziti ocevidnik i prijepis cijelog spisa, da vidite po kojoj osnovi su vam sjeli i gdje je greska (OIB, ime i prezime, adresa isl. obzirom da niste dobili nikakav dopis o dugovanju) kao i kome se greska potkrala, a sto ce vam dati osnovu da trazite obestecenje radi prouzrocene neugodnosti.

S potvrdom od HT-a da vas nemaju u evidencijama, necete postici puno. I na zalost, prije ponedjeljka ne mozete nista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najpravilnije postupanje bi bilo da u ponedjeljak odete do Fine i tražite ih uvid u ovršnu ispravu temeljem koje se provodi ovrha na novčanim sredstvima. Mada ćete ovaj podatak dobiti i poštom na kućnu adresu, jer je Fina dužna tako postupiti, ali da ubrzate postupak možete sami otići do Fine. Ukoliko Vam odbiju dati uvid u ovršnu ispravu, tada ih zatražite poslovni broj ovršne isprave i tko ju je donio, pa ćete temeljem tog podatka doći do svog predmeta. Uvid u spis možete napraviti, ali ne na Fini, jer Fina nema spis, već pri tijelu koje je donijelo ovršnu ispravu. Ovdje je to javni bilježnik ili općinski sud. Kada napravite uvid u spis, znati ćete više podataka za daljnje radnje. Svakako je bitno napomenuti, da imate za podnošenje prijedloga za proglašenje ovrhe nedopuštenom rok od 60 dana računajući od dana kada je ovršna isprva dostavljena Fini. Nakon proteka ovog roka, zaplijenjena novčana sredstva se prenose ovrhovoditelju na račun, pa je samim tim povrat istih otežan tj. tada je potrebno pokrenuti protuovršni postupak pri nadležnim općinskim sudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija