Jump to content

Neopravdana nenazočnost radnika na poslu


Hobnova

Preporučene objave

Pozdrav, 

molim pomoć.

Radnica je sa 20.11.zatvorila bolovanje. Doznake je 29.11.uputila poštom na adresu firme te smo ih zaprimili 4.12. Radnica je sa 4.12.dobila izvanredni otkaz ugovora o radu. U periodu od 20.11.-4.12. se javila poslodavcu samo jednom i to SMS porukom 26.11. da se voljna dogovoriti o prekidu radnog odnosa sa 30.11. i dalje se nije javila te nije postignut nikakav dogovor niti je poslodavcu rekla da je bolovanje završilo. Zašto se 26.11.javila i s kojim ciljem nije jasno.

Moje pitanje je jesam li obavezna platiti joj plaću za period od 21.11-4.12 kada nije bila na poslu? Kako da to obračunam i da ne platim? 

Firmu sam otvorila prije 6 mjeseci i ne snalazim se u svim pravnim stvarima osim što znam da novaca nemam i da ću se prije upucati nego joj isplatiti dva tjedna nerada i bezobrazluka. 

Još jednom molim da mi pomognete savjetom kako da joj obračunam plaću za 11.mjesec bez tih sati od 21.11.

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, dužni ste platiti i plaću i doprinose za te dane, a zatim je tužite za štetu zbog neopravdanog izostanka s posla u tom periodu, koja iznosi točno bruto plaću, još i više ako ste trpjeli veću štetu, no nažalost, ne možete svoju štetu automatski prebiti s njezinom plaćom, osim ako Vam ona ne da pristanak na to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija