Jump to content

Obustavljene ovrhe zbog nemogucnosti naplate


ovrsen jako dugo

Preporučene objave

Pozdrav svima kao novi clan foruma.

Ako mi itko iz vlastitog iskustva ili sa vise znanja o temi od mene moze odgovoriti na nekoliko pitanja bio bih vrlo zahvalan.

Da li za isknjizene tj. obustavljene ovrhe vjerovnik mora ponovno pokretati postupak?Naime sa 04.08.2018 nekoliko ovrha od strane agencija za naplatu mi je obustavljeno temeljem cl.12 novog ovrsnog zakona, a  vec 6 godina nemam nikakvog prometa po blokiranom racunu.

Da li agencije za naplatu imaju uvid u moje stanje tj. kontakt sa Finom?Znaci trebala bi mi uskoro poceti stizati primanja I racun ce se odblokirati.

Da li za ponovno pokretanje isknjizenih ovrha je nadlezan sud?

I za kraj savjet da li kontaktirati ovrhovoditelje pije ili tek kad ponovno I ako nesto pokrenu i da li mogu biti ponovno ovrsen bez mog znanja?

Hvala svakome na odgovoru.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ovrsen jako dugo je napisao:

Da li za isknjizene tj. obustavljene ovrhe vjerovnik mora ponovno pokretati postupak?Naime sa 04.08.2018 nekoliko ovrha od strane agencija za naplatu mi je obustavljeno temeljem cl.12 novog ovrsnog zakona, a  vec 6 godina nemam nikakvog prometa po blokiranom racunu.

Ne radi se obustavljenim ovrhama već o privremeno isknjiženim ovrhama iz očevidnika zbog nemogućnosti provedbe. Iste se u bilo kojem trenutku mogu ponovno na zahtjev ovrhovoditelja zavesti u Finin očevidnik da čekaju red za naplatu.

, ovrsen jako dugo je napisao:

Da li agencije za naplatu imaju uvid u moje stanje tj. kontakt sa Finom?Znaci trebala bi mi uskoro poceti stizati primanja I racun ce se odblokirati.

Nemaju, ali pokušajem naplate dobivaju sve potrebne podatke, jer imaju za to opravdani pravni interes.

, ovrsen jako dugo je napisao:

Da li za ponovno pokretanje isknjizenih ovrha je nadlezan sud?

Za naplatu preko novčanih sredstava tj. Fine nije im potreban sud već se radi o izravnoj naplati putem Fine.

, ovrsen jako dugo je napisao:

I za kraj savjet da li kontaktirati ovrhovoditelje pije ili tek kad ponovno I ako nesto pokrenu i da li mogu biti ponovno ovrsen bez mog znanja?

Bolje se pokušati nagoditi i to već sada u smislu nekakve obročne otplate pod uvjetom da Vas dok poštujete nagodbu ne blokiraju, jer uvijek Vas mogu ponovno blokirati, a informaciju ćete dobiti od Fine onda kada ovrhovoditelj dostavi ovršnu ispravu na naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru

Znaci ovrhe koje su isknjizene na Fini ovrhovoditelj ponovno moze pokrenutu bez ikakvih predradnji I mog saznanja.

A na koji nacin agencija za naplatu moze saznati za moju deblokadu i pocetak priljeva sreadstava na tekuci racun?

Naime od isknjizenja 04.08.2018 to jos to nisu napravili pa se pitam koliko dugo ce trebati za ponovnu blokadu da

se mozda stignem pripremiti I probati podici neki kredit I uci u pregovore.

Po tim ovrhama  datuma primitka u finu 2 mj 2014 I 9 mj 2014 te starije 4mj 2012 I 6mj 2013 nije bilo nikakve naplate

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, ovrsen jako dugo je napisao:

Znaci ovrhe koje su isknjizene na Fini ovrhovoditelj ponovno moze pokrenutu bez ikakvih predradnji I mog saznanja.

Da, izravnom naplatom preko Fine i onda Vas Fina obavijesti da je pokrenuta izravna naplata u odnosu na Vas.

prije 1 sat, ovrsen jako dugo je napisao:

A na koji nacin agencija za naplatu moze saznati za moju deblokadu i pocetak priljeva sreadstava na tekuci racun?

Da dostave Fini ovršnu ispravu na izravnu naplatu.

prije 1 sat, ovrsen jako dugo je napisao:

Naime od isknjizenja 04.08.2018 to jos to nisu napravili pa se pitam koliko dugo ce trebati za ponovnu blokadu da

se mozda stignem pripremiti I probati podici neki kredit I uci u pregovore.

Nema tu nikakvog pravila, mogu i odustati od Fine i pokušati se naplatiti na nekom drugom predmetu ovrhe (pokretnine, plaća/mirovina, nekretnine, automobil) preko suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija