Jump to content

Poslovno uvjetovan otkaz zbog gospodarskih razloga - Par pitanja


Rayn

Preporučene objave

Dakle danas mi je poslodavac uručio papire za redoviti poslovno uvjetovan otkaz zbog gospodarskih razloga. Dućan se zatvara 1.1. te više nema potrebe za radnicima. Unatoč njegovom inzistiranju, papire nisam potpisao dok se ne kozultiram s Vama.

Dakle imam ugovor na neodređeno vrijeme te radim 6 mjeseci i desetak dana u firmi. Na ugovoru je naveden otkazni rok od 30 dana, te se poslodavac složio da imam takav otkazni rok. Što je u redu.

No, nakon što sam detaljnije proučio dokument, primjetio sam dvije nepravilnosti:

1. Datum je stavljen 16.12.2019. Danas je 23.12. Dakle pokušava mi retroaktivno dati otkaz. Da li je to legalno i ako nije, što učiniti?

2. Na raskidu ugovora je napomenuto da sam iskoristio godišnji odmor. To tehnički nije istina, jer sam pravo na isti dobio tek nedavno (radim od 10.06.2019, iako je na papiru napisao da radim od 06.05.)

Dakle zanima me što učiniti?

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Borbena7 je napisao:

Jeste potpisali otkaz?

 

, Rayn je napisao:

Unatoč njegovom inzistiranju, papire nisam potpisao dok se ne kozultiram s Vama.

Tražite izmjenu svih netočnih podataka, ili u slučaju otkaznog roka od 30 dana, stavite datum zaprimanja kraj svog potpisa, tako da otkazni rok počinje teći od dana potpisa.

Što je s godišnjim odmorom, hoćete li ga iskoristiti za vrijeme trajanja otkaznog roka? (imate deset dana, ako se ne varam, pa ih možete iskoristiti u vrijeme otkaznog roka, no tražite od poslodavca da to izrijekom tako napiše u odluci o otkaznom roku).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija