Jump to content

Pogrešna adresa ovršenika


stef_mrcina

Preporučene objave

Pozdrav!

Dobio sam prijedlog, a ujedno i rješenje o ovrsi od tvrtke Smolčić i Partneri, za dug koji sam stvorio prema KBC Zagreb (Rebro). Piše da je dugovanje iz 01. mjeseca prošle godine, za tri računa ukupnog iznosa 379,92kn. Iskreno, nemam pojma zbog čega je nastao dug, jer radio sam bio pretrage u toj bolnici jednokratno i morao sam odmah podmiriti račun jer nisam imao dopunsko, stoga mi sve ovo stvarno nije jasno.

Čak me ne muči toliko to, koliko činjenica da o dugu nikada nisam bio obaviješten, jer bolnica ima pogrešnu adresu u svojem sustavu, pa nikada o dugovanju nisam bio informiran (u sustavu im je N. XXX 13, a moja adresa je V. XXX 11). Sada je i ovrha poslana na krivu adersu, no kako poznajem poštare došlo je do mene iako je pogrešno adresirano. I sada oni traže da podmirim i taj dug i nastale javobilježničke i odvjetničke troškove u roku od 8 dana.

Postoji li mogućnost žalbe na ovrhu s obzirom da je bolnica račune adresirala na pogrešnu adresu i nikada ih nisam dobio ili je bolje platiti sve i završiti tu priču?

Muči me što ne znam za šta plaćam uopće jer u specifikaciji dugovanja ne piše ništa, osim tri iznosa zavedeni za datume 10.01.2018., 12.01.2018. i 13.01.2018. Mogu li tražiti od bolnice kopiju računa da vidim o čemu se radi jer mi se čini da se radi o nekakvoj grešci? Baš ću potražiti potvrdu uplate i nadam se da je imam za to kada sam bio na pretragama. 

Hvala svima na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate pravo na prigovor u roku od 8 dana, a isti ima smisla samo ukoliko možete dokazati da ispostavljene usluge nikada niste koristili, odnosno da su ti računi izdan, iako nemaju nikakve veze sa uslugom koja je bila Vama pružena ili ako ste te usluge podmirili i imate potvrde o uplati. Najbolje je da se obratite OD ovrhovoditelja da Vam daju više informacija o ispostavljenim računima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija