Jump to content

Ne kužim... Za Mrljavca ili nekog sličnog, vezano za radnu sposbnost u MUP-u


anonimno

Preporučene objave

Molim pojasnite mi ovo .

 

Ako djelatnik MUP-a ( OSO ) ode na prvostupanjsku zdravstvenu komisiju i tu ga proglase nesposobnim za obavljanje poslova pol. službenika, a poradi bolesti koja je nastupila tijekom rada u službi za vrijeme trajanja Domovinskog rata.

 

E sada, zanima me da li se to već samo po sebi, automatski, podrazumjeva kao profesionalna nesposobnost ili se opet mora ići na neke komisije da bi se utvrdila profesionalna nesposobnost.

 

Mislim bilo bi logično da se to rješenje podrazumjeva kao profesionalna nesposobnost, barem po mom mišljenju. Ne znam.

 

Molim pojašnjenje.

 

Molim pojašnjenje i za utvrđivanje opće nesposobnosti, mislim ima li to kakve veze s gore navedenom komisijom ili kako to već ide ?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

opća nesposobnost za rad znači da si nesposoban za bilo kakav posao, dakle ako si oso ne možeš na primjer raditi kao skladištar bez obzira što zadržavaš plaću. tu spadaju teški invalidi i dakako oboljeli od ptsp-a.

kod profesionalnog oboljenja imaš mogučnost na profesionalnu rehabilitaciju ili izbor lakšag radnog mjesta i to ti nude u tvrtkovoj.

a sve to na kraju ovisi od vještaka i sadržaja lječničkog kartona tako da ništa ne znaš do primitka privremenog rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija