Jump to content

Prijedlog za ovrhu i zastara


jurnalist

Preporučene objave

Pozdrav svima i zamolba za pomoć, naime 24.12. stigao mi prijedlog za ovrhu po pravomoćnom rješenju suda od 17. 4. 2009. radi naplate novčane tražbine - sudskih troškova fizičkoj osobi. Sada njegovi nasljednici, temeljem rješenja o nasljeđivanju od 1.4.2014. žele mene ovršiti. Molim savjet, je li to otišlo u zastaru? Rok za žalbu je 8 dana, da li radnih ili kalendarskih?  Što mi je činiti?  Hvala unaprijed za svaki savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije otišlo u zastaru ako su se vjerovnik ili njegovi nasljednici u posljednjih deset godina pokušavali naplatiti, jer svaka takva radnja vjerovnika usmjerena na naplatu prekida zastaru tako da ona počinje teći iznova. Rok za žalbu je osam kalendarskih dana, zadnji dan roka Vam pada na neradni dan (01.01.2020.), pa zadnji dan roka pada na zadnji idući radni dan, a to je 02.01.2020. Ako niste u međuvremenu platili po pravomoćnom rješenju suda, bojim se da nekog razloga za ulaganje žalbe nemate, pa je preporučljiv put pokušati s ovrhovoditeljima dogovoriti nagodbu - plaćanje duga na rate, ili uz otpust kamate ili dijela kamate, ili troškova...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stigao je prijedlog za ovrhu nasljednika ( ovrhovoditelj) temeljem rješenja o nasljeđivanju od 1. 4.2014.

U prijedlogu za ovrhu  piše da pravomoćnim rješenjem suda od travnja 2009. trebam platiti sudske troškove za spor koji sam izgubila.Obzirom da nisam ispunila svoju obavezu, ovrhovoditelj predlaže ovrhu na novčanim sredstvima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, jurnalist je napisao:

Stigao je prijedlog za ovrhu nasljednika ( ovrhovoditelj) temeljem rješenja o nasljeđivanju od 1. 4.2014.

U prijedlogu za ovrhu  piše da pravomoćnim rješenjem suda od travnja 2009. trebam platiti sudske troškove za spor koji sam izgubila.Obzirom da nisam ispunila svoju obavezu, ovrhovoditelj predlaže ovrhu na novčanim sredstvima.

Teško da ovdje možete nešto napraviti, dapače ovrhovoditelj je mogao i bez posredovanja suda, dostaviti ovršnu ispravu zajedno sa rješenjem o nasljeđivanju Fini na provedbu ovrhe na novčanim sredstvima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija